Latvijā un daudzās citās valstīs atzīmē Eiropas dienu 2

Latvijā un citviet Eiropā šodien, 9.maijā, tiek atzīmēta Eiropas diena, kas simbolizē mieru un vienotību starp valstīm, arī tām, kas kādreiz ir karojušas viena ar otru.

Sagaidot Eiropas dienu, Ārlietu ministrija kopā ar ārvalstu vēstniecībām no plkst.13.30 līdz 16.30 rīko tradicionālo Atvērto durvju dienu.

Sagaidāms, ka plkst.13.30 ministrijā apmeklētājus ar muzikālu sveicienu priecēs jaundibinātais Latvijas Diplomātiskais koris diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Savukārt līdz plkst.16.30 notiks interaktīvas sarunas par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē un izaicinājumiem ES. Tās atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V).

Pirmajā sarunā, kas veltīta ES kaimiņpolitikai, piedalīsies Latvijas Universitātes profesore Tatjana Muravska, Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs-vēstnieks Marģers Krams, bet videokonferencē no Ukrainas piedalīsies Latvijas vēstnieks Juris Poikāns. Šo sarunu vadīs Austrumeiropas politisko pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Savukārt no plkst.14.45 līdz plkst.15 ikvienam būs iespēja pārbaudīt zināšanās par ES, piedaloties īpašā testa simulācijā. To interesenti varēs nokārtot gan latviešu, gan angļu valodā.
Tikmēr no plkst.15 līdz plkst.16.30 norisināsies otrā saruna, kas veltīta Latvijai aktuālajām tēmām ES. Apmeklētāji varēs iztaujāt ES koordinācijas un politiku departamenta direktori Kristīni Našenieci un Pastāvīgo pārstāvju komitejas I daļas sagatavošanas nodaļas vadītāju Kasparu Krumholcu. Saruna notiks latviešu valodā.

Ārlietu ministrijas apmeklētājiem būs arī vienreizēja iespēja aplūkot Latvijas pievienošanās ES svarīgāko līgumu apliecinātas kopijas, tostarp līgumu par brīvo tirdzniecību un ar tirdzniecību saistītajiem jautājumiem starp Eiropas kopienu, Eiropas Atomenerģētikas kopienu un Eiropas Ogļu un tērauda kopienu un Latvijas Republiku, Eiropas līgumu par asociācijas izveidošanu starp Eiropas kopienām un to dalībvalstīm un Latvijas Republiku, kā arī līgumu par Latvijas pievienošanos ES.

Šodien arī tiks prezentēta grāmata "Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā". Grāmatā ir apkopotas Latvijas prezidentu, premjerministru, ārlietu ministru, Latvijas augstāko pārstāvju Eiropas Savienības institūcijās, diplomātu un sabiedrisko darbinieku esejas.

Eiropas diena notiek sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā.

Atvērto durvju dienas organizatori lūdz apmeklētājus ņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus.

Jau vēstīts, ka Eiropas Kopiena jau 1985.gadā pieņēma lēmumu 9.maiju svinēt kā Eiropas dienu. Kopš 2004.gada arī Latvijā 9.maiju atzīmē kā Eiropas dienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

smaidiņš

Lielbritānija godam nosvinēs to vienotību starp valstīm un pompu atvienosies no Eiropas Savienības

pirms 5 gadiem, 2016.05.09 12:25

boļševiks

Nenozombēti un prāta nesajukuši cilvēki nacistiskās Vācijas kapitulācijas dienu atzīmē 9. maijā, jo ir jāciena galveno kara smagumu iznesušās valsts laika josla (laikā, kad Berlīnē tika parakstīts Vācijas kapitulācijas akts, Maskavā bija jau 9. maijs). Visa tā mērkaķošanas ar kaut kādu mistisku Eiropas dienu ir tikai cenšanās atņemt PSRS uzvaras laurus.

pirms 5 gadiem, 2016.05.09 13:44

Latvijā un pasaulē