Latvija viena pati rīkos 2021.gada pasaules čempionātu hokejā 5

Latvija rīkos visu 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, otrdien lēmusi Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Otrdien IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

IIHF Padome lēmumam rīkot turnīru vienā vietā par labu minēja Covid-19 pašreizējās problēmas, kā arī dažādus tehniskus iemeslus. Turpinoties nenoteiktībai starptautisko ceļojumu ierobežojumos, "Padome uzskata, ka visu komandu uzturēšanās Rīgā visā turnīra laikā un izvairīšanās no ceļojumiem starp divām sacensības uzņemošajām valstīm ir drošākais un izmaksu ziņā efektīvākais pasākuma rīkošanas veids".

Tiek ziņots, ka Pasaules čempionātā Rīgā galvenā spēļu norises vieta būs "Arēna Rīga", kurā notiks B grupas spēles, divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināli un spēles par medaļām.

Otrā norises vieta būs Olimpiskais sporta centrs, kas tiks pārveidots par 6000 skatītājus ietilpinošu ledus halli. Tajā notiks A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles.

"Daugavas" stadiona ledus halle kalpos kā treniņu arēna ar diviem ledus laukumiem. Halle šobrīd tiek būvēta, un to plānots pabeigt līdz marta beigām.

Visas 16 iesaistītās komandas tiks izmitinātas vienā viesnīcā.

Tiek atzīmēts, ka "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs atrodas aptuveni 150 metru attālumā viens no otra, kas nepieciešamības gadījumā IIHF ļaus īstenot "burbuļa" koncepciju.

Savukārt, ja Covid-19 situācija Latvijā uzlabotos tik ļoti, ka skatītājiem būtu atļauts vērot spēles klātienē, IIHF kopā ar sacensību Organizācijas komiteju būtu gatava trīs dienu laikā kopš Latvijas valdības akcepta noorganizēt biļešu tirdzniecību.

Lēmums tika pieņemts pēc IIHF biroja sniegta pārskata, birojam izskatot arī Bratislavas un Dānijas pilsētas Herningas piedāvājumu uzņemt čempionātu.

"Es vēlos pateikties mūsu biedriem no Dānijas un Slovākijas par vēlmi uzņemties pasaules meistarsacīkšu organizēšanas pienākumus tik īsā laikā," sacīja IIHF prezidents Renē Fāzels. "Tomēr galu galā Padome uzskatīja, ka visa turnīra rīkošana vienā valstī ļauj mums būt elastīgiem. Mēs varam atrast rentablus risinājumus "burbuļa" koncepcijas realizēšanai, bet varam visu sagatavot arī tam, lai uzņemtu līdzjutējus pasaules čempionātā, ja tas būs droši," informēja Fāzels.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

"'cips

Laikam Latvijā par maz Kovid-19, jāieved no visas pasaules. Tad mums tādi ierobežojumi un mājsēde nodrošināti līdz gada beigām. Paldies valsts gudrajām galvām.

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.03 14:51

baigais

cip cip cip - Ja tāda kontrole un dzīve "burbulī" ka būs hokejistiem būtu piemērota visiem mūsu pasaules braucējiem , tad mums vairs Kovida sen nebūtu.

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.03 20:27

Skolnieciņš no svētbirzs

Kovid-19 (covid-19) sērga mūsu valstī ilgst jau apmēram gadu. Diemžēl kovid-19 sērga pagaidām nav uzveikta. Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim. Respektēsim šo valdības lēmumu. Cienīsim mūsu valdību. Neļausimies panikai un drūmām domām. Būsim saprotoši un iecietīgi pret mūsu politiķu lēmumiem. Šie ārkārtējās situācijas ierobežojumi ir domāti, lai pasargātu sabiedrību no inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu. Valdība rūpējas par mums. Saglabāsim cerību savās sirdīs. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda māla svečturī zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim visvarenās Dabas Mātes svētību. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mums labu veselību un spēku pārvarēt šo krīzi! Lai Dabas Māte mūs svētī!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#DabasMāte #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #saticība #miers #mīlestība

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.04 07:45

Latvju Dievi mūžam viedi.

To sūdu čupu svētbirzī mūs svētījot nolikusi Dabas Māte ?

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.04 16:06

kasis

Kapec cempionats tiks aizvadist bez skatitajiem?Kaa valdiba zin,kada situacija bus maija beigas?Krievija,baltkrievija nav problemas apmeklet sporta pasakumus.

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.04 16:39

Latvijā un pasaulē