Latvijas augļkopju skatījumā šogad pozitīvākais pavērsiens nozarē ir samazinātās PVN likmes ieviešana 1

Šogad pozitīvākais pavērsiens augļkopības nozarē ir plānotā samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešana Latvijai raksturīgiem augļiem un ogām, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

Viņa sacīja, ka līdz ar PVN likmes samazināšanu prognozējama augļu un ogu cenu samazināšanās, kā arī palielināsies legālajā tirgū darbojošos komersantu konkurētspēja.

Augļkopības nozares uzņēmēji cer, ka pārpircējiem vairs nebūs intereses par šo biznesu, jo starp PVN nodokļa nulles likmi un PVN likmi Latvijai raksturīgiem augļiem un ogām būs tikai 5% starpība.

Rudzāte teica – negatīvi vērtējams vienīgi tas, ka samazinātā likme būs spēkā tikai trīs gadus, šajā laikā dodot iespēju izvērtēt šādas samazinātās nodokļa likmes ieviešanas ietekmi, nevis pastāvīgi, kā daudzās citās Eiropas valstīs. «Ja visā Eiropā šis modelis darbojas, vai mēs būtu citādāki?» viņa retoriski jautāja.

Kā ziņots, ka Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus PVN likumā, nosakot samazināto 5% likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem. Līdz ar grozījumiem likumā tiks ieviesta PVN samazinātā likme 5% apmērā tādām pārtikas produktu piegādēm, kas ir svaigi augļi ogas un dārzeņi, tostarp mazgāti, mizoti, lobīti, griezti, un fasēti, bet nav termiski apstrādāti vai kā citādi apstrādāti, piemēram, saldēti, sālīti, kaltēti.

Lai nebūtu neskaidrību, likumam izveidots pielikums, kurā uzskaitīti augļi, ogas un dārzeņi, kam no nākamā gada būs jāpiemēro pazeminātā 5% PVN likme.

PVN samazināto 5% likmi svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem plānots ieviest uz laiku no 2018. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim. Par grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā Saeimai vēl jālemj galīgajā lasījumā.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

secinājums

Iedzīvotāju labklājību tas ietekmēs ne vairāk kā mirēja veselību plāksteris.

pirms 3 gadiem, 2017.11.21 12:41

Latvijā un pasaulē