Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas autoceļu uzturētājs» sācis masveida bedru remontu uz valsts autoceļiem 2

"Latvijas autoceļu uzturētājs" visā valsts teritorijā sācis bedru masveida remontu uz asfalta seguma valsts autoceļiem, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāve Sigita Audere.
Viņa norādīja, ka remontdarbi uz asfalta seguma ceļiem tiek veikti prioritārā secībā, tostarp vispirms bedres tiks saremontētas uz galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti.

Atbilstoši normatīviem bedru remonts uz A uzturēšanas klases autoceļiem jāveic līdz 1.jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 15.jūnijam, bet uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 1.jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

Audere atzīmēja, ka remontdarbu vietās tiek noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Veicot bedru aizpildīšanu, uz autoceļa tiek izvietotas ātruma ierobežojuma un brīdinājuma zīmes. Remontdarbu laikā to norises vietā tiek lokāli sašaurināta brauktuve un ierobežots braukšanas ātrums līdz 70 un 50 kilometriem stundā. Šāds ātruma ierobežojums ir nepieciešams, lai satiksmes dalībnieki neapdraudētu viens otru un darbiniekus, kuri strādā uz autoceļa.

Savukārt pēc darbu veikšanas uz vienu diennakti tiek ieviests ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā un remonta posmu apzīmē ar ceļa zīmi "Uzbērta grants vai šķembas". Tas ir nepieciešams, lai emulsijas un šķembu kārta saformētos. Pirms ātruma ierobežojumu noņemšanas brīvās šķembas no autoceļa tiek noslaucītas, informēja Audere.

Plānots, ka bedru remontu veiks vairāk nekā 300 darbinieku jeb 80 remontbrigādes.

"Latvijas autoceļu uzturētājs" veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometru ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Bedres tiešām ir masveidā uz mūsu ceļiem!

pirms 10 mēnešiem, 2019.04.25 05:26

bedre

pēc divām dienām būšu atkal brīva !

pirms 10 mēnešiem, 2019.04.28 06:41

Latvijā un pasaulē