Latvijas Banka laiž apgrozībā Zemgalei veltītu divu eiro piemiņas monētu

Latvijas Banka šodien laiž apgrozībā Zemgalei veltītu divu eiro piemiņas monētu, informēja centrālajā bankā. Ar šo monētu noslēdzas Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā divu eiro piemiņas monētu sērija, kas ir viens no Latvijas Bankas veltījumiem Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. Latvijas Banka 2016.gadā izlaida divu eiro piemiņas monētu ar Vidzemes ģerboni, bet pērn - monētas ar Kurzemes un Latgales ģerboņiem.
Latvijas Bankā atzīmēja, ka Zemgale ir vienīgais Latvijas kultūrvēsturiskais apgabals, kas robežojas gan ar Kurzemi, gan Vidzemi, gan arī ar Latgali. "Šeit ir vieni no auglīgākajiem labības tīrumiem Ziemeļeiropā, kas daudzus gadsimtus nodrošinājuši reģiona turību. Novads pazīstams arī ar savu bagātīgo upju tīklu un vēsturi, kurā īpaša vieta ir zemgaļu 13.gadsimta brīvības cīņām," pauda centrālajā bankā.

Vienlaikus ar šo divu eiro piemiņas monētu Latvijas Banka izlaidusi arī īpašu monētu komplektu, kurā ietvertas visas četras Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās monētas suvenīriesaiņojumā.

Eiro piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un arī citās eirozonas valstīs. Zemgalei veltītā divu eiro piemiņas monētas tirāža ir 500 000 eksemplāru. Kopējā monētas tirāža suvenīriesaiņojumā ir 7000 eksemplāru, no kuriem 2000 eksemplāru iekļauti īpašā komplektā.

Jaunās piemiņas monētas nacionālās puses grafisko dizainu veidojis mākslinieks Laimonis Šēnbergs, bet plastisko veidojumu - Jānis Strupulis. Monētas kaltas Vācijā - kaltuvē "Staatliche Münzen Baden-Württemberg".

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014.gadā, veltīta Rīgai - uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma.

Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas Eiropas Savienības valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē