Latvijas lielāko daļu sedz no trim līdz 17 centimetriem bieza sniega kārta

Pēdējo dienu laikā sniega segas biezums Latvijas lielākajā daļā ir nedaudz sarucis, bet Kurzemes rietumu piekrastē sniegs gandrīz nokusis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tostarp Liepājas, Pāvilostas un Ventspils novērojumu stacijā sniegs zemi klāj vairs tikai daļēji un tā vidējais biezums nepārsniedz vienu centimetru.

Dziļākais sniegs - vidēji 12-17 centimetru - saglabājas Kurzemes centrālajā un Vidzemes dienvidrietumu daļā. Visvairāk sniega ir Rīgas pilsētas austrumos un apkārtējos novados - teritorijā starp galvaspilsētu un Saulkrastiem, Siguldu un Ogri.

Rīgas centrā sniega segas biezums sarucis līdz deviņiem centimetriem. Arī Dobelē, Jelgavā, Skrīveros, Jēkabpilī un Daugavpilī ir 7-11 centimetru sniega.

Maz sniega joprojām ir valsts ziemeļaustrumu daļā. Piemēram, Alūksnē un Zosēnos, kur tradicionāli veidojas biezākā sniega sega valstī, saglabājas tikai trīs centimetrus plāna sniega kārta.

Līdzīgs sniega daudzums, vidēji 1-15 centimetru, ir arī Lietuvā un Igaunijā.

Sākot ar ceturtdienu, Latvijā palaikam snigs, Kurzemē gaidāms arī lietus, prognozē sinoptiķi. Valsts lielākajā daļā sniega sega kļūs nedaudz biezāka.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē