Lauksaimnieki aicināti pieteikties konkursam «Sējējs 2021»

Lauksaimnieki aicināti līdz 14.maijam pieteikties konkursam "Sējējs 2021", aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM). ZM norādīja, ka izvirzīt pretendentus konkursam "Sējējs 2021" aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. 

Konkursa dalībniekus šogad tiks vērtēti deviņās nominācijās, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Tostarp dalībnieki aicināti pieteikties nominācijās "Gada lauku saimniecība", "Gada uzņēmums pārtikas ražošanā", "Ģimene lauku sētā", "Jaunais veiksmīgais zemnieks", "Gada veiksmīgākā kopdarbība", "Bioloģiskā lauku saimniecība" un "Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā". Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jānosūta līdz 14.maijam.

Tāpat dalībnieki tiks vērtēti nominācijās "Rītdienas sējējs - mazpulks" un "Zinātne praksē un inovācijas". Nominācijā "Rītdienas sējējs - mazpulks" pieteikumus jānosūta uz e-pasta adresi "mazpulki@inbox.lv", savukārt nominācijā "Zinātne praksē un inovācijas" jānosūta uz e-pasta adresi "lmzn@lza.lv" vai iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā.

ZM informēja, ka pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā izvirzīs ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija.

"Stabila, attīstīta lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare ir katras valsts pastāvēšanas pamatelements," uzsvēra zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), atzīmējot, ka ir svarīgi atbalstīt lauksaimniekus, kuri spēj ražot un arī radīt arvien jaunus pašmāju produktus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama svaiga un kvalitatīva pārtika.

"Dienu no dienas mēs savos pārtikas grozos varam redzēt šī darba "augļus", tādēļ ir svarīgi novērtēt pašmāju lauksaimnieku un ražotāju ieguldīto darbu, izceļot pozitīvos piemērus un apbalvojot labākos," pauda Gerhards.

Konkursā "Sējējs 2021" pretendentu vērtēšana notiks attālināti. Konkursa dalībnieki tiks apbalvoti rudenī.

Konkursa "Sējējs" mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā, rosināt lauku iedzīvotājus sakopt apkārtējo vidi, kā arī atzīmēt jaunās paaudzes - mazpulku - sasniegumus un popularizēt zinātnes atziņas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē