LIAA: Tūrisma atjaunošana būs jāsāk ar dzimtās zemes apceļošanu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) pašlaik sāk izstrādāt tūrisma aktivitāšu plānu pēckrīzes periodam un, lai gan nezināmā joprojām ir daudz, visdrīzāk tūrisma sektora atjaunošana būs jāsāk ar dzimtās zemes apceļošanu, intervijā aģentūrai LETA atzina LIAA direktors Kaspars Rožkalns.
Viņš norādīja, ka tūrisms pašlaik ir vissmagāk Covid-19 krīzes dēļ skartais Latvijas tautsaimniecības sektors.

"Atbilde par to, kā vispār izskatīsies tūrisma tirgus pēc krīzes, vēl ir miglā tīta. Piemēram, vai būs brīdis, kad būs droši ceļot Baltijā, bet nevarēs ceļot nekur tālāk? Vai būs brīdis, kad varēs ceļot tikai Latvijas iekšienē? Šobrīd mēs domājam par to, ka primāri būs jāsilda iekšējais tūrisms, jo ticamākais, ka tieši ar to viss atsāksies," sacīja Rožkalns.

Viņš atzina, ja Covid-19 izraisītā krīze beigsies strauji, viss iepriekšējās sliedēs atgriezīsies diezgan drīz un tūrisms atgūsies salīdzinoši ātri. Taču pieredze pēc SARS vīrusa krīzes liecina, ka tūrisms Āzijā pilnībā atguvās 14 mēnešu laikā.

"Brīdī, kad mēs uzzinām, ka Latvijas iekšienē vīruss ir apkarots, pirmie aicinājumi būs apceļot dzimto zemi un palīdzēt vietējiem tūrisma objektiem un pakalpojumu sniedzējiem atgūties," piebilda LIAA vadītājs.

Viņš atzina, jo ilgāk būsim vīrusa varā, jo, iespējams, būs lielākas bailes ceļot. Tādēļ arī sākotnējais fokuss būs uz ceļošanas veicināšanu Latvijā un pēc tam arī Baltijā, jo tad ceļojumos var izmantot privāto transportlīdzekli vai autobusus, un šie ceļojumi nav jāplāno tik tālu uz priekšu, kā tad, ja ir lidojumi un viesnīcu rezervācijas.

Jau vēstīts, ka saistībā Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu, tostarp ir apturēta starptautiskā satiksme. Ārkārtējā situācija būs spēkā līdz šā gada 14.aprīlim.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē