Lielākais Covid-19 pacientu skaits ir RAKUS, Daugavpilī un Stradiņos; Bauskas slimnīcā stacionēts 21

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) pašlaik ārstējas 382 Covid-19 pacienti, Daugavpils reģionālajā slimnīcā - 237, bet Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā - 177, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati. Covid-19 pacientus pašlaik aprūpē 25 no 38 Latvijas slimnīcām.

Saskaņā ar NVD informāciju, šobrīd jau 25 Latvijas slimnīcās ir stacionēti Covid-19 pacienti. Minētajās trīs slimnīcās pacientu ir visvairāk, taču daudz to ir arī citās ārstniecības iestādēs: Rēzeknes slimnīcā šobrīd stacionēti 73 Covid-19 pacienti, no kuriem 63 ir ar vidēju slimības gaitu. Līdzīgs pacientu skaits ir arī Jelgavas pilsētas slimnīcā, kur ievietots 71 Covid-19 pacients, no kuriem 17 ir ar smagu slimības gaitu. Vidzemes slimnīcā Valmierā un Liepājas reģionālajā slimnīcā pašlaik ir attiecīgi 68 un 65 Covid-19 pacienti.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā stacionāro palīdzību patlaban saņem 61 ar Covid-19 sasirgušais, bet Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā - 59, no kuriem visi ir ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdzīgs pacientu skaits patlaban ir arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, kur ārstējas 43 Covid-19 pacienti, no kuriem seši ir ar smagu slimības gaitu.

Tukuma slimnīcā pašlaik ir 23 ar Covid-19 sasirgušie, no kuriem trim ir smaga slimības gaita. Bauskas slimnīcā ir 21 Covid-19 pacients, Aizkraukles slimnīcā - 28 pacienti, bet Ludzas medicīnas centrā - 30 Covid-19 pacienti. Šajās trīs slimnīcās ārstējas tikai pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu.

Covid-19 pacienti tiek stacionēti arī specializētajās slimnīcās. Piemēram, Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā ir 14 Covid-19 pacienti, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - 11, bet Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā - 12. Visiem šajās slimnīcās esošajiem pacientiem slimības gaita ir vidēji smaga.

Tikmēr Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā stacionēti 16 Covid-19 pacienti, Limbažu slimnīcā un Cēsu klīnikā - katrā 11, slimnīcā "Ģintermuiža" - desmit, Kuldīgas slimnīcā - deviņi, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā - astoņi, Rīgas 2.slimnīcā - divi un Krāslavas slimnīcā - arī divi.

No trim lielākajām Covid-19 pacientu aprūpētājām, lielākais smagā stāvoklī esošo pacientu īpatsvars ir Stradiņa slimnīcā, kur 18% no visiem stacionētajiem ir ar smagu slimības gaitu. Rīgas Austrumu slimnīcā šis rādītājs ir 13%, bet Daugavpils reģionālajā slimnīcā - 8%.

Saskaņā ar NVD datiem, kopumā 13 slimnīcās patlaban nav stacionēti Covid-19 pacienti. Šo slimnīcu vidū ir Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāle, Dobeles un apkārtnes slimnīca, Jūrmalas slimnīca, Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari", Madonas slimnīca, Līvānu slimnīca, Piejūras slimnīca, Siguldas slimnīca, Latvijas Jūras medicīnas centrs, Alūksnes slimnīca, Rīgas 1.slimnīca, Ogres rajona slimnīca un Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca.

Jau ziņots, ka stacionēto Covid-19 pacientu skaitam diennakts laikā pieaugot par 6,8%, slimnīcās šobrīd ārstējas 1444 Covid-19 pacienti.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē