Lielākajai daļai «Elektrum» klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī 10

Lielākajai daļai jeb 80% energokompānijas AS "Latvenergo" zīmola "Elektrum" klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī, šodien preses konferencē pastāstīja "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Aptuveni 10% "Elektrum" klientu elektroenerģijas rēķini nepieaugs, 40% tie pieaugs līdz 1,70 eiro, 30% - līdz 3,50 eiro, bet 20% - par vairāk nekā 3,50 eiro mēnesī.

Viņš skaidroja, ka rēķinu pieaugums ir atkarīgs no klienta elektroenerģijas patēriņa. 10% no visiem "Elektrum" klientu ir aizsargātie lietotāji, kuriem rēķini nākamgad saglabāsies tādi paši kā šogad. 40% klientu, kuru elektroenerģijas patēriņš ir līdz 100 kilovatstundām (kWh) mēnesī rēķins būs par 1,70 eiro lielāks, 30%, kuru patēriņš ir 100 līdz 200 kWh, rēķini pieaugs par 3,50 eiro, bet pārējiem 20% klientu cena pieaugs par vairāk nekā 3,50 eiro.

Mucenieks pastāstīja, ka elektroenerģijas cenas pieaugumu Latvijā ir saistīts ar Skandināvijas biržas cenām. Baltija ar starpsavienojumiem ir integrēta Skandināvijas elektroenerģijas tirgū, kurā šogad noticis ļoti straujš biržas cenu pieaugums.

Klienti, kuri elektroenerģiju iegādājās atbilstoši mainīgajām biržas cenām, izmantojot biržas produktu, cenu svārstības izjuta jau kopš vasaras. Savukārt fiksētos produktus izmantojošiem klientiem cenu izmaiņas stājas spēkā dažādā laika periodā atbilstoši līguma termiņu nosacījumiem. Aptuveni 85% klientu līgumi ir slēgti 1.janvārī, jo tas bija datums, kad atvērās elektroenerģijas tirgus, tāpēc tieši šajā datumā mainās piedāvātais tarifs, skaidroja Mucenieks.

"Elektroenerģijas cenu kāpumu šogad galvenokārt ietekmēja laikapstākļi. Elektroenerģijas cenu pieaugums ir cena, ko mēs maksājam par skaisto un garo vasaru," pauda Mucenieks, pastāstot, ka Skandināvijā daudz elektroenerģijas iegūst no ūdens un vēja resursiem. "Ja ūdens upēs nav, tad attiecīgi elektrība ir jāražo citos veidos un tā kļūst dārgāka," viņš piebilda.

Ja salīdzina 2018.gada desmit mēnešu periodu un aizvadītajā gada tādu pašu periodu, Skandināvijas reģionā elektroenerģijas biržas cena pieauga par 49%. Latvijā cenas palielinājums ir aptuveni 40%.

Runājot par nākotnes prognozēm, Mucenieks teica, ka 2019.gada pirmajā pusgadā elektroenerģijas biržas cenas visticamāk saglabāsies tādas pašas. "Mēs negaidām, ka nākamgad biržas cenas varētu strauji nokristies," pauda Mucenieks, piebilstot, ka nākamais gads neizskatās pārāk cerīgi, jo Skandināvijas upēs ūdens līmenis vēl nebūs atjaunojies un būs zems.

"Latvenergo" apkalpo aptuveni 95% elektroenerģijas lietotāju Latvijā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Latvenergo" zīmola "Elektrum" klientiem no 2019.gada 1.janvāra rēķini par elektroenerģiju pieaugs par 0% līdz 15%.

"Latvenergo" projektu vadītāja Ilvija Līvmane informēja, ka "Elektrum" visiem klientiem, kuriem gada beigās beidzas cenas termiņš, atbilstoši līguma nosacījumiem izsūta jauno cenu piedāvājumus nākamajam periodam. Cenas izmaiņas ir individuālas, tās ir atkarīgas no patērētās elektroenerģijas apmēra. "Daļai mūsu elektroenerģijas produktu maksa par vienu patērēto kilovatstundu (kWh) pat viena produkta ietvaros atšķirsies atkarībā no patērētās elektroenerģijas daudzuma. Piemēram - divi klienti ar identisku pieslēguma veidu izmanto "Elektrum 600+" produktu. Ja viens patērē 600 kilovatstundas (kWh) mēnesī, otrs 900 kWh mēnesī, tad viena produkta ietvaros maksa par vienu kWh būs atšķirīga," skaidroja "Latvenergo" pārstāve.

Uzņēmumā norādīja, ka 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2017.gadā, elektrības cenas biržā augušas par 49%. Līvmane arī uzsvēra, ka maksa par elektroenerģiju ir tikai viena no komponentēm elektrības rēķinā, tā veido apmēram vienu trešdaļu no kopējā maksājuma. "Elektrības sadaļa nākamā gada mājsaimniecību rēķinos pieaugs aptuveni par 33-35%. Taču, tā kā elektroenerģijas maksa kopējā rēķinā ir tikai viena trešdaļa, tad rēķina kopējās izmaiņas būs no 0-15%. Nozīmīgai daļai klientu, kā, piemēram, aizsargātie lietotāji, izmaiņu nebūs vispār vai tās būs minimālas. Savukārt rēķina pieaugumu pārējiem lietotājiem ietekmēs pieslēguma jauda un patērētais elektroenerģijas apmērs," skaidroja kompānijas pārstāve.

"Elektrum" klienti pēdējā laikā saņem paziņojumus, kuros norādītas elektroenerģijas cenu izmaiņas no nākamā gada 1.janvāra. Lai gan atsevišķiem klientiem cena saglabājas tāda pati vai pat samazinās, daudziem elektrības tarifs palielinās.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Rita

Es no šiem elektrum draņkiem sen jau aizgāju uz Lattelecom tete elektrību. Esmu ļoti apmierināta.
Tagad draņķim elektrumam daudzi iet prom , nauda mazâk un tie sū..di tagad liek cenu klāt

pirms gada, 2018.11.16 10:00

Nu, nu ...

Tu taču zini to seno tautas parunu - no vilka bēdz, uz lāci krīt ! Tikko viss būs daudz maz noklusis, tā arī pārējie tirgotāji pacels tarifus. Arī tavi Lattelecom tet. Tieši tāpat, kā tas bija, piemēram, ar mobilo telefonu sakaru operatoriem. Tas ir tikai bizness. Neviens negrib būt zaudētājs.

pirms gada, 2018.11.16 17:17

nu un

Pacels tarifus, izvēlēšos lētāko, jo strāvas kvalitāte visiem vienāda. Brīvais tirgus takš, vienalga, kāds būs visizdevīgākais .
P.S. šobrīd tāpat kā Rita, atteicos no elektrum rīkļurāvēju nākamā gada piedāvājuma un pieņēmu tete, kurš pie fiksētā tarifa ir par 1,54 eirocenti kw/h lētāks

pirms gada, 2018.11.26 20:51

Rita

Jau 10 gadus esmu pie lattelecom un esmu pilnībā apmierināta.
LV ir ļoti daudz sū..du kā eletrum negausīgie ierausēji un augsta līmeņa zagļi

pirms gada, 2018.11.17 12:22

Vita

Paldies , ka esat tik naiva , un izmantojat mūsu naudas iekasēesanas sistēmu, spainī ir 10 litru ūdens , ko mūsu varenie pārdod NORDPOOL , , nesen cena biržā pieauga no 0,41 uz 0,62 par KW, no 1.01.2019. mani brīdināja , ka cena būs 0.620 par kw, kā tas var būt , ja cena mainās katru dienu?????????????????????????????/

pirms gada, 2018.11.17 22:49

ita

Strāvu ražo latvenergo, pārdodordpool Jūs viņu pērkat latttelecomā , kam nav nekāda sakara ar elektrību ................Ilūzija ir laba lieta , mēs Jums pārdosim to , ko jums nevajag , ir brīvais tirgus ,labāk elektrību PIRKT no Baltcom , viņi nodarbojas ar telepātiju ....

pirms gada, 2018.11.17 22:58

Vitai

Mana aita pavisam noteikti ir gudrāka par Tevi, jo saprot, kas ir 10 l spainis ar ūdeni.

pirms gada, 2018.11.26 20:54

vanda

arī es kopš pārgāju no electrum uz lattelecom par elektrību maksāju mazāk. tāds tas fakts ir

pirms gada, 2018.11.21 08:43

silti iesaku

Neesiet slinki,papētiet, pieslēdzieties vienalga kura elektrības tirgotāja tarifam ''biržas cena''. Maksāsiet tik, cik elekstrība maksā konkrērtajā mēnesī, gadalaikā. Sen jau to vajadzēja darīt, tikko atvēra brīvo el. tirgu. Nu jau esat savus rubuļus pazaudējuši slinkuma pēc.

pirms gada, 2018.11.21 09:51

Zirgs

Kur tadi dunduki rodas ,kas saucas Ritas un tml Tak atveriet šo tirgotāju lapas ar oficiālajiem tarifiem un sapratīsiet,ka patiesibā elektribas cenas atšķiras par 1-3% . Tas viss vēl pie fakta,ka pati elektriba cena satada aptuveni tikai 1/3 no kopēja maksajuma(sadales tiklu maksa un OIK visiem tirgotājiem viena) Makaronus jums sakar uz ausim- vienam noradot izlidzinato maksajumu,citam nosaucot cenu be PVN utt. Attieciba uz verbālo caureju par biržas cenu -to var abonet tikai ja ir speciāls laika zonu skaititājs,kura jums nav!

pirms gada, 2018.11.27 10:00

Latvijā un pasaulē