Lielās intereses dēļ «manavakcina.lv» izveidota virtuālā gaidīšanas rinda

Piektdienas rītā, iedzīvotājiem sākot pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19, portāla "manavakcina.lv" darbība bija palēlināta jau neilgi pēc reģistrācijas atvēršanas, tāpēc mājaslapas darbības nodrošināšanai izveidota virtuālā gaidīšanas rinda, novēroja aģentūra LETA.

"Lapai šobrīd ir ļoti liels apmeklētāju skaits. Lai nodrošinātu tās darbību, ir izveidota virtuālā rinda. Neuztraucieties, Jūsu reģistrēšanās laiks vakcīnai neietekmēs Jūsu vakcīnas saņemšanas laiku," teikts paziņojumā mājaslapā.

Tāpat norādīts aicinājums nevērt ciet konkrēto lapu. "Jūs tiksiet novirzīts uz "manavakcina.lv" tiklīdz pienāks Jūsu kārta," sacīts mājaslapā.

Katram apmeklētājam tiek norādīts arī aptuvenais gaidīšanas laiks. Kā novēroja aģentūra LETA, dažiem tas sākotnēji pārsniedza pat stundu, bet aptuveni 10 minūšu laikā strauji samazinājās un kļuva pieejams logs "Pieteikties vakcīnai". Tālāk gan piereģistrēties neizdevās, pēc mirkļa parādoties paziņojumam, ka šis pakalpojums nav pieejams.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) mikroblogošanas vietnē "Twitter" skaidro, ka "manavakcina.lv" strādā, bet lēns esot autentifikācijas posms "Latvija.lv". "Viss būs labi, neko nevar nokavēt. Visi pieteikumi katra mēneša ietvaros tiks rindoti pēc nejaušības principa," mierina ministrs.

Pavļuts arī piebilst, ka šobrīd Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) strādā pie "Latvija.lv" jaudas palielināšanas.

Savukārt Slimību profilakses un kontroles cents informē, ka pirmajās mājaslapas darbības minūtēs pieteikumu intensitāte sasniedza 3000 cilvēku minūtē.

VRAA pārstāvis Kristaps Prēdelis aģentūrai LETA skaidroja - lai arī aģentūra bija rēķinājusies, ka pieslēgumu skaits līdz ar "manavakcina.lv" atvēršanu palielināsies, pirmajās minūtēs tas bija ārkārtīgi liels, tādēļ notikusi sistēmas pārslodze. Pašreiz VRAA speciālisti strādā pie papildu tehnisko resursu piesaistes.

Prēdelis gan atturējās prognozēt, cik ilgā laikā varētu tikt atjaunota reģistrēšanās iespēja bez traucējumiem, tomēr uzsvēra, ka iedzīvotājiem noteikti nebūs jāgaida rindā vairākus desmitus tūkstošus minūšu kā tas atsevišķos gadījumos citiem tika paziņots.

Aģentūra LETA novēroja, ka uz brīdi bija traucēta autentificēšanās iespēja ar "Latvija.lv" starpniecību arī citos portālos, bet Prēdelis uzsvēra, ka šī problēma pašreiz esot atrisināta.

Tie, kam piereģistrēties izdodas, saņem īsziņu no adresāta "vm.gov.lv" ar tekstu: "Paldies! Jūs esat piereģistrējies savai vakcīnai pret Covid-19! Kad tuvosies Jūsu kārta, savlaicīgi dosim ziņu. Pieteikuma aplūkošanai vai labošanai pieslēdzies "manavakcina.lv"".

Apstiprinājums atnāk arī e-pastā, kurā papildus norādīts, ka precīza informācija par laiku un vietu vakcīnas saņemšanai tiks sūtīta uz e-pastu vai tālruņa numuru, kas norādīts reģistrējoties. "Lūdzu, turpiniet ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Šobrīd tas ir vienīgais veids, kā kontrolēt vīrusa izplatību," uzsvērts ziņojumā.

Kā vēstīts, agrīnā pieteikšanās oficiāli tika atvērta piektdien plkst.10.

Agrīnās pieteikšanās mērķis ir efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas. Iedzīvotāji tiek aicināti nesteigties reģistrēt savus pieteikumus pirmajās vietnes darbības dienās. Pirmie vakcīnas saņems tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās. Visi pārējie viena kalendārā mēneša laikā saņemtie iedzīvotāju pieteikumi tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa.

Jau tuvākajā laikā tiks atvērta arī vakcinācijas tālruņa līnija ar tālruņa numuru 8989.

Vietnes "www.manavakcina.lv" datu pārzinis un datu apstrādātājs ir Veselības ministrija. Vietni uztur un tā atrodas uz Nacionālā veselības dienesta tehniskajiem resursiem. Vietni izstrādāja SIA "ZZ Dats". Ņemot vērā agrīnās pieteikšanās sākšanu, ir veikti papildinājumi arī biežāk uzdotajos jautājumos par vakcinācijas procesu, kas atrodami portālā "www.spkc.gov.lv/lv/manavakcinalv".

Pēc valstī apstiprinātā vakcinācijas plāna februārī turpināsies mediķu vakcinācija, kā arī tiks uzsākta ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un klientu vakcinācija, kā arī daļa senioru.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē