Lieldienu brīvdienās Iecavā deviņas personas pārkāpj pulcēšanās ierobežojumus

«Covid-19» ierobežošanai noteikto drošības prasību dēļ arī šogad Lieldienu brīvdienas nācās svinēt vienas mājsaimniecības ietvaros. Laika posmā no 1. līdz 6. aprīlim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā likumsargi veica 393 pārbaudes publiskās vietās un par konstatētajiem pārkāpumiem, kas lielākoties bija par pulcēšanos no vairākām mājsaimniecībām, sāka 84 administratīvo pārkāpumu procesus, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Policisti veica plānotas pārbaudes tādās tirdzniecības vietās kā veikalos, degvielas uzpildes stacijās, kafejnīcās un citur. No kopumā veiktajām 411 pārbaudēm par noteikto ierobežojumu neievērošanu sākti 13 administratīvo pārkāpumu procesi, kas lielākoties bija par mutes un deguna aizsega nelietošanu, kā arī tika doti 17 preventīvi norādījumi par maznozīmīgiem pārkāpumiem.

Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā Lieldienu brīvdienās tika veiktas 49 plānotas viesu namu, atpūtas vietu un dievnamu pārbaudes, un pārkāpumi netika konstatēti. Savukārt 35 administratīvo pārkāpumu procesi sākti par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. 23 gadījumos policisti piemēroja naudas sodu desmit eiro, 11 gadījumos – 20 eiro.
Par pulcēšanās vietām iedzīvotāji lielākoties izvēlējās dažādas publiskas vietas, kā, piemēram, sporta laukumus pie izglītības iestādēm, automašīnu stāvvietas, parkus u. tml. Piektdien, 2. aprīlī, likumsargi konstatēja, ka Iecavā kādā dzīvesvietā bija sapulcējušās deviņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Par notikušo sākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā Lieldienu brīvdienās tika veiktas 64 plānotas tirdzniecības vietu pārbaudes, un par atrašanos atklāta tirgus teritorijā bez mutes un deguna aizsegiem sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, četrām personām izteikti brīdinājumi. Savukārt 32 administratīvo pārkāpumu procesi sākti par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. 28 gadījumos policisti piemēroja naudas sodu desmit eiro, vienā gadījumā – 30 eiro.

2. aprīļa vakarā ap pulksten 22.50 Jelgavā, uz Dobeles šosejas, automašīnā «Audi A3» atradās trīs vienaudži – 2001. gadā dzimuši jaunieši – no dažādām mājsaimniecībām. Atbilstoši situācijai un apstākļiem, kā arī ņemot vērā personu attieksmi pret izdarīto pārkāpumu, policisti vienam jaunietim piemēroja naudas sodu 50 eiro, bet diviem – 500 eiro.

Jēkabpils iecirkņa amatpersonas veica 102 plānotas tirdzniecības vietu pārbaudes un pārkāpumus nekonstatēja, taču par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu aprīļa pirmajās sešās dienās sākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi. Sestdien, 3. aprīlī, Jēkabpilī automašīnā «BMW-740 IL» atradās četras personas no dažādām mājsaimniecībām. Katrai no viņām par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» 5.4 punkta (kas aizliedz privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros) pārkāpšanu tika piemērots naudas sods desmit eiro. Līdzīgi pie naudas soda tika citas četras personas no dažādām mājsaimniecībām. Viņas 5. aprīļa naktī ap pulksten 2.02 pārvietojās automašīnā «BMW-320». Par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, un katrai personai piemērots naudas sods 30 eiro apmērā.

Savukārt 2. aprīlī Jēkabpils iecirkņa likumsargi saņēma informāciju par to, ka kādā dzīvoklī ir sapulcējušās personas no dažādām mājsaimniecībām. Ierodoties norādītajā adresē, tika konstatēts, ka dzīvoklī kopā ar tā īpašnieku atrodas 2003. gadā dzimis jaunietis no citas mājsaimniecības. Jaunietis uzvedās agresīvi un lamājās, izmantojot necenzētu leksiku. Par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu sākts administratīvā pārkāpuma process, un jaunietim piemērots naudas sods 150 eiro.

Lieldienu brīvdienās Tukuma iecirkņa darbinieki sāka 27 administratīvo pārkāpumu procesus par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem. 3. aprīlī Kandavas novada Zemītes pagastā automašīnā «Volvo V70» atradās trīs personas no dažādām mājsaimniecībām. Par notikušo sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, un, ņemot vērā personu attieksmi pret izdarīto pārkāpumu, tika piemērots viens naudas sods 100 eiro, bet divi – 200 eiro apmērā katrs.

Tajā pašā dienā Tukumā kādā dzīvoklī notika svinības, kurās bija sapulcējušās astoņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Likumsargi par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumu sāka astoņus administratīvā pārkāpuma procesus un vienai personai piemēroja naudas sodu 300 eiro, bet septiņām – 20 eiro katrai. Aizvadītās nedēļas nogalē vēl trijos dažādos dzīvokļos tika konstatēta Lieldienu svinēšana vairāku mājsaimniecību lokā. Sestdien, 3. aprīlī, par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem kāda dzīvokļa saimniece nopelnīja 500 eiro naudas sodu, bet viņas trīs ciemiņi – katrs 100 eiro naudas sodu. Svētdien, 4. aprīlī, Tukumā kādā dzīvoklī bija sapulcējušās piecas personas no dažādām mājsaimniecībām, par notikušo policisti sāka piecus administratīvā pārkāpuma procesus un katrai personai piemēroja naudas sodu 50 eiro. Tikpat lielu naudas sodu likumsargi piemēroja citām trim personām, kuras Pirmajās Lieldienās bija sapulcējušās kādā mājā Kandavas novadā.

Lieldienu brīvdienās arī Aizkraukles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā visvairāk administratīvo pārkāpumu procesu sākti par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par Ministru kabineta rīkojuma Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» 5.4 punkta (kas aizliedz privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros) pārkāpšanu sākti 26 administratīvā pārkāpuma procesi. Lielākoties tika konstatēts, ka jaunieši no dažādām mājsaimniecībām izvēlas sapulcēties atpūtas vietās, māju pagalmos vai automašīnās. Atbilstīgi situācijai un apstākļiem, kā arī ņemot vērā personu attieksmi pret izdarīto pārkāpumu, likumsargi par ierobežojumu neievērošanu piemērojuši naudas sodus desmit eiro un vienā gadījumā 120 eiro apmērā.

Policisti laika posmā no 1. līdz 6. aprīlim veica 16 plānotas tirdzniecības vietu pārbaudes, un piecos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi par mutes un deguna aizsegu nelietošanu. Pārējos gadījumos netika konstatēti pārkāpumi vai arī par maznozīmīgiem pārkāpumiem tika doti preventīvi norādījumi.

Dobeles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu sākti 12 administratīvo pārkāpumu procesi. 1. aprīlī kāds Lietuvas pilsonis ieradās Latvijā no Lietuvas ar automašīnu un nevarēja uzrādīt apliecinājumu par negatīvu «Covid-19» testa rezultātu. Par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 150 eiro. Tajā pašā dienā likumsargi konstatēja, ka Dobelē kādā dzīvoklī ir sapulcējušās četras personas no dažādām mājsaimniecībām, tādējādi pārkāpjot Ministru kabineta rīkojuma Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» 5.4 punktu, kas aizliedz privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi un katrai personai piemērots naudas sods 50 eiro.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē