Lietuva pastiprina sanitāro kontroli pie Latvijas un Polijas robežām

Lietuva saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatīšanās risku pastiprina sanitāro kontroli pie Latvijas un Polijas robežām - trešdien no plkst.18 tur sākuši darboties desmit sanitārie informācijas punkti, paziņojusi Iekšlietu ministrija.

"No šodienas pie svarīgākajiem ceļiem Polijas un Latvijas pierobežā tiek ierīkoti sanitārie informācijas punkti," norādījusi iekšlietu ministre Rita Tamašuniene.

Jau februāra nogalē Lietuvas Valsts robežapsardzes dienesta darbinieki sāka dežurēt pie Polijas robežas, apturot automobiļus, sniedzot braucējiem informāciju un dalot lapiņas. Kopš 4.marta Lietuvas robežsargi piedāvā personām, kuras atgriežas no vīrusa skartajiem riska rajoniem, aizpildīt īpašas kartītes.

Pasažieri, kas atgriežas no Covid-19 riska zonām, tiek pārbaudīti arī Lietuvas lidostās.

Kā ziņu aģentūrai BNS tagad skaidrojusi iekšlietu ministres padomniece Božena Zaborovska-Zdanoviča, līdz šim robežsargi dežūrējuši automobiļos un mainījuši dislokācijas vietu, bet no šā brīža ierīkotas stacionāras teltis un tiks pārbaudīti ne tikai vieglie automobiļi, bet arī autobusi, mikroautobusi un kravas automašīnas, kas atbraukušas no riska zonām. 

"Saskaņā ar Šengenas noteikumiem robežsargi pie iekšējām robežām sistēmiskas pārbaudes neveic, taču mēs vēl vairāk pastiprināsim kontroli un ceram, ka cilvēki paši būs apzinīgi un gatavi sadarboties, jo runa ir par viņu pašu veselību," norādījis Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta vadītājs Rustams Ļubajevs.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē