Līgumus par e-veselības lietošanu noslēguši 99% aptieku visā Latvijā

Patlaban līgumus par e-veselības sistēmas lietošanu noslēgušas gandrīz visas jeb 99% aptieku, turklāt sistēmu aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Tanita Tamme.

Pēc viņas paustā, aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

Lai pārliecinātos par aptieku gatavību un līdzšinējo pieredzi e-veselības lietošanā, kā arī noskaidrotu farmaceitu atsauksmes un viedokli, NVD e-veselības speciālisti apmeklēja un klātienē aptaujāja aptuveni 100 aptiekas, kurās līdz oktobrim pārdots visvairāk e-recepšu medikamentu.

Tamme informēja, ka vizīšu laikā speciālisti saņēma apstiprinājumu, ka gandrīz visas apmeklētās aptiekas un to darbinieki ir apmācīti un gatavi darbam ar e-veselības sistēmu. Savukārt tām aptiekām, kurām radušies jautājumi par portāla lietošanu, no NVD puses nodrošināts informatīvais un tehniskais atbalsts, kā arī turpmāk tiks organizētas papildu apmācības farmaceitiem un farmaceitu asistentiem un aptieku informācijas sistēmu izstrādātājiem.

Jaunākie NVD dati liecina, ka pēdējā laikā ļoti strauji pieaudzis izrakstīto e-recepšu skaits - no 70 000 oktobra sākumā līdz 209 000 uz šo brīdi. Savukārt pēdējo divu nedēļu laikā izrakstīta viena piektā daļa jeb 42 000 no visām e-veselības sistēmā izrakstītajām e-receptēm. Turklāt aptiekās līdz šim izmantoto e-recepšu skaits sasniedzis jau vairāk nekā 135 000, informēja Tamme.

Viņa piebilda, ka vienlaikus e-veselības speciālisti pārliecinājās, ka daudzviet Latvijas reģionos izveidojusies laba sadarbība starp ārstniecības iestādēm un tuvumā esošajām aptiekām. "Farmaceiti atzina, ka kopīgi ar kolēģiem pārbaudījuši - ārstniecības iestādes 2.stāvā izrakstītā e-recepte pacientam ir pieejama jau tad, kad viņš ir nokāpis uz 1.stāvā esošo aptieku. NVD pārstāvji apliecināja, ka e-recepte ir redzama e-veselības sistēmā uzreiz pēc tās izrakstīšanas," norādīja Tamme.

Kā ziņots, patlaban e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir brīvprātīga. Darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes var izrakstīt gan elektroniski, gan uz papīra veidlapām. Obligāta e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības personām un farmaceitiem ir jāsāk no nākamā gada 1.janvāra.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē