LPS vadītājs: Lielais teritoriālās reformas pretinieku skaits liecina par tās slikto kvalitāti 3

Lielais skaits cilvēku, kas ceturtdien piedalījās protesta akcijās pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, liek apšaubīt reformas izstrādes kvalitāti, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis (LZS).

Viņš atzina, ka protestu dalībnieku viedoklis saskan ar to, ko jau iepriekš vairākkārtīgi norādījusi LPS. "Acīmredzot nepalīdzēja ne reklāmas, ne kas cits, jo iedzīvotāju neizpratne aug," komentēja Kaminskis.

Viņš pēc būtības neatbildēja uz jautājumu, vai reformas pretiniekiem izdosies panākt izmaiņas patlaban parlamentā otrajā lasījumā izskatāmajā dokumentā, vien norādīja, ka "Saeimai ir jāieklausās" pašvaldību un to iedzīvotāju viedokļos. "Savādāk kāda jēga ir būt ievēlētam par Saeimas deputātu? Ir jāstrādā savu iedzīvotāju labā," uzsvēra LPS priekšsēdis.

Viņš atturējās komentēt Zaļo un zemnieku savienības vadītāja Edgara Tavara paustos izteikumus par to, ka "Attīstībai/Par" pārstāvētā ministra virzītā reģionālā reforma varētu būt kļuvusi par koalīcijas iekšējā politiskā tirgus preci, kas iemainīta pret Jaunās konservatīvās partijas vēlmi mainīt ģenerālprokurora izraudzīšanās kārtību.

Kaminskis atkārtoti uzsvēra, ka iedzīvotājiem plānotās reformas jēga nav saprotama un valdošajiem politiķiem šajā viedoklī būtu jāieklausās. Latvija nevar atļauties zaudēt demokrātiju, izstrādājot apšaubāmas kvalitātes normatīvos aktus, piebilda LPS vadītājs.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien sāka un piektdien turpina otrajā lasījumā skatīt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu. Vienlaikus gan pie parlamenta ēkas, gan dažādās citās Latvijas vietās, pārsvarā uz autoceļiem, pulcējās to pašvaldību pārstāvji un iedzīvotāji, kuras iebilst pret iecerēto reformu.

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā.

Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 40 pašvaldības.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

KRISTĪNA.

Latvijā visi likumi tiek pieņemti ta ,lai neviens no tiem neka nesaprastu,apzināti!
Cukura ražošanas nozare likvidēta!
Tabaku neaudzējam,tikai cīnāmies ar kontrabandu!
Latvijas Zemes Mērnieks likvidēts pirms uzmērīta par valsts budžeta līdzekļiem visiem sarakstā esošajiem zeme!
Latvijā ievazāti parādpiedziņas starpnieki ,kuri panāk to ,ka cilvēkiem ne tikai trīskāršā apmērā procenti jaapmaksā bet milzīgi tiesu izdevum! Kaut gan vasltī ir policija un tiesa pie kuras vērsties kredītaizdevējam neatgrīšanas gadījumā.
V.Dombrovskis likumīgi ielaidis Latvijas zemē,šos reketierus! Dēļ viņiem jaunās gīmenes paliek bez darba un iztikas līdzekļiem,jo viņi ziņo darba vietām,daudzi izvēlas pašnāvību!
Tas viss notiek valstī ,kuras prezidents(tautas nevēlēts) Levits,sarakstijis Satversmi un piemēro mums likumdošanas normatīvus!Valsts iznīcinātājs un nodevējs!

pirms gada, 2020.03.06 11:36

reforma

Vai būs tikpat slikta kvalitāte kā e-veselībai,nodokļu reformai?Nekas,latvieši pārcietīs arī šo.

pirms gada, 2020.03.06 19:11

bitīt matos

te mums kā maximas sabrukšanā- elementu daudz. Pašvaldībi''nas sajutušas varas krēsla ērtumu , negrib tik lēti atdot varu, un otrs- piekritīšu, tā ir neieklausīšanās.... un argumentu nedzirdēšana.

pirms gada, 2020.03.09 16:07

Latvijā un pasaulē