LRA Zemgales vēlēšanu apgabalā otrais numurs piešķirts Rihardam Melgailim 15

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) kā gaidāmo 13.Saeimas vēlēšanu apgabalu līderus nominējusi vairākus pašreizējos Saeimas deputātus, kā arī vairākus sabiedriskos aktīvistus un uzņēmējus, preses konferencē paziņoja partijas vadība.
Kā Vidzemes apgabala līderis nominēts LRA valdes loceklis un premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns, saraksta augšgalā būs arī pašreizējais Saeimas deputāts, diriģents Arvīds Platpers un deputāts, basketbola treneris Varis Krūmiņš.

Rīgas apgabalā līderos izvirzīta juriste Ieva Brante, bet otrais un trešais starta numurs attiecīgi piešķirts ģimenes ārstu asociācijas vadītājai Sarmītei Veidei un Saeimas deputātam Mārtiņam Šicam. Ceturtais numurs būs bijušajam Rīgas domes deputātam Valdim Gavaram, piektais - uzņēmējam Andrejam Ņilovam, sestais numurs piešķirts labdarības organizācijas "Palīdzēsim viens otram" dibinātājam un vadītājam Edijam Piparam, bet septītais - Banku augstskolas pasniedzējam Jānim Grasim.

Latgales saraksta līderis būs Saeimas deputāts Juris Viļums. Viņam sarakstā sekos Preiļu novada domes deputāts Juris Vucāns un pašreizējā Saeimas deputāte Silvija Šimfa. Latgales sarakstā startēs arī Rēzeknes domes deputāts un mūziķis Guntis Rasims.

Zemgales līdere būs pašreizējā Saeimas deputāte Inga Bite. Otrais numurs piešķirts bijušajam Vecumnieku novada domes vadītājam un pašreizējam Saeimas deputātam Rihardam Melgailim, bet trešais - uzņēmējam, Jēkabpils domes deputātam Mārtiņam Svilim.

Kurzemes sarakstā līdere būs LRA valdes priekšsēdētāja un Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga, otrais numurs piešķirts uzņēmējam Modrim Šveidem, bet trešais - Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietniekam Mārim Dadzim.

Kā četras galvenās partijas programmas prioritātes LRA izvirzījusi vienādas attīstības iespējas visiem Latvijas reģioniem, gudru un efektīvu valsts pārvaldi, kur katrs uzņemas atbildu par padarīto, iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu, kā arī stipru un drošu Latviju, kas paredz valsts ārējās robežas drošības garantēšanu ar ES un NATO atbalstu.

Lai nodrošinātu vienādas attīstības iespējas visiem Latvijas reģioniem, partija ierosinājusi panākt, ka 2% pašvaldību budžetu tiks nodoti "iedzīvotāju rokās" un cilvēki varētu lemt par prioritāri risināmiem jautājumiem. Tāpat LRA apņēmušies saglabāt pamatskolas pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai, ieviest pieejamāku dzīvojamā fonda attīstības programmu, nodrošināt sabiedriskā transporta pieejamību reģionos, kas ļautu cilvēkiem palikt dzimtajās mājās un veikt citas darbības.

Gudras un efektīvas valsts pārvaldes ieviešanai LRA ieskatā būtu nepieciešams panākt, ka Valsts prezidentu ievēl tauta. Tāpat būtu nepieciešams vienkāršot nodokļu sistēmu un tās administrēšanu, samazināt ministriju skaitu, palielināt korupcijas apkarošanas budžetu un ieviest e-vēlēšanu sistēmu ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem.

Savukārt iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu partija sola panākt ierobežojot nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, nosakot 12% pievienotās vērtības nodokli (PVN) sabiedriskās ēdināšanas un tūrisma pakalpojumiem, no sakot 5% PVN medikamentiem, neapliekot ar nodokli tās pensijas, kuras ir līdz minimālās algas apmērām, kā arī ieviest citas izmaiņas.

Partija sola, - lai radītu "stipru un drošu Latviju", LRA apņēmusies atjaunot Latvijas Policijas akadēmijas darbību, atbalstot sadarbību ar pašvaldībām nodrošināt Jaunsardzes un Zemessardzes attīstību, apstādināt Latvijas depopulāciju, kā arī veikt revīziju drošību uzraugošo institūciju darbā.

LRA veido trīs partiju apvienība - "Reģionālā alianse", "Vidzemes partija" un "Ogres novadam".

Pievieno komentāru

Komentāri 15

bi(k)škopis

Zemgaliešiem būs,ko padomāt - laist/nelaist bitīti matos,vai atgaiņāties no traniem ...

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 10:03

secinājums

A. Platpers līdz vēlēšanām paspēs nomainīt vēl pāris partijas, jo, iespējams, kāds piesolīs ko nedaudz vairāk.

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 12:46

dari nevis tikai domā

deputātam ar ĻOTI lielu pensiju vajadzēja ierosināt pensija kaut kā izlīdzsvarot, nosakot saprātīgus pensiju griestus 2000.00 eiro un arī tā ir ĻOTI liela. Vai šie ļaudis ir ļoti daudz strādājuši Latvijas labā? vai vairāk domājot par savu kabatu. Tas pats arī par algām - arī kaut kādai mērenībai jābūt. Šie tautas kalpi rada sabiedrības noslāņošanos

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 14:18

Platpauris

Skumjš piedāvājums. Vienas pelēcības. Ja gribat salasīt 5% balsu, jāatmet skopums un jāpiedāvā "iedzīvotāju rokās" nodot visu 100% pašvaldības līdzekļu. "Iedzīvotāji" nolasos par to sadalīšanu uz galviņām un visi būs laimīgi.

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 22:03

Jānītis

Kas būs laimīgie (tikai vienu reizi) saldāboli, kovali un tml., kurus Melgailis atstājis savā vietā?

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 23:11

fakts

Lielais vairums vēlēšanu dienā nesaslēdzās ar smadzenēm

pirms 2 gadiem, 2018.07.19 11:45

skumjas

kaut kā esmu maldījies domājot par Melgaili pozitīvi. Vai tiešām nauda paņem savā varā?

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 23:15

""

Pilnīgi piekrītu.Es šo cilvēku pazīstu vismaz 20 gadus.Nesaprotu,kāpēc savā vecumā viņš vispār plēšas uz vēlēšanām.Nu ne jau tāpēc,lai padarītu latviešu dzīvi labāku.Nu cik vajag tās naudas,lai varētu mierīgi pavadīt vecumdienas?

pirms 2 gadiem, 2018.07.19 09:03

nesaprotu

Vai tiešām nepietiek ar nepieklājīgi lielo pensiju?

pirms 2 gadiem, 2018.07.19 10:08

joffe

Viņam jāslēpj rebes, ko kopā ar brīvostas Cešeiko sastrādājuši, tāpēc arī Rūdolfs domē iefīrēts, lai turētu roku uz pulsa

pirms 2 gadiem, 2018.07.19 10:49

skats no malas

8000.00 euro (tā rakstīts presē)

pirms 2 gadiem, 2018.07.19 15:52

Jimis

8000 ir gada pensija. Sadaliet uz 12 un noņemiet nodokļus. "Skats no malas" nav ticis tālāk par virsrakstu, īsts Latvijas tipveida komentētājs :D

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 15:52

Latvijā un pasaulē