Mācību procesa nodrošināšanai klātienē nepieciešams vakcinēt vismaz 80% pedagogu 19

Lai septembrī mācību procesu varētu organizēt klātienē, tad pret Covid-19 vajadzētu vakcinēt vismaz 80% pedagogu, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Ministre pastāstīja, ka līdz 30.jūnijam vakcinēti 53% pedagogu, no tiem 41% - pirmsskolas skolotāji, 56% - vispārējā izglītībā un 74% augstākajā izglītībā.

"Es domāju, ka līdz septembrim ir iespējams sasniegt maksimāli lielu vakcinācijas aptveri pedagogu vidū. Esam sagatavojuši priekšlikumus, kā motivēt vakcinēties šaubīgo pedagogu daļu. Tas ir skaidrošanas darbs, jo visiem ir jāapzinās, ka pats svarīgākais ir rudenī nodrošināt izglītības procesu klātienē," sacīja ministre.

Tomēr uz jautājumu, vai pedagogiem vajadzētu noteikt obligātu vakcināciju, ministre atbildēja, ka izglītības nozarē strādājošie vakcinējas aktīvāk, it sevišķi situācijā, kad pedagogu vakcinācija tika sākta aprīlī, proti, tikai pirms vairāk nekā diviem mēnešiem. "Tāpēc obligāto vakcināciju izvēlēsimies tikai kā galējo rīcības scenāriju, kad jutīsim, ka vakcinācijas tempi starp pedagogiem krietni samazinās," piebilda ministre.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieļauj iespēju rīkot izglītojošas kampaņas ar epidemiologiem un imunologiem, lai skolotājiem un citiem izglītības jomas darbiniekiem skaidrotu neatbildētos jautājumus par vakcināciju pret Covid-19.

Muižniece iepriekš apliecināja, ka meklēs risinājumus, lai pārliecinātu šaubīgos izglītības darbiniekus par vakcināciju pret Covid-19. Viņa norādīja, ka viena no iespējām būtu izglītojošas kampaņas, kurās epidemiologi un imunologi varētu skaidrot vakcinācijas ieguvumus un nepieciešamību. Ministre apgalvoja, ka ir gatava iesaistīties skaidrošanā un izglītošanā par vakcināciju, jo viņas prioritāte ir nodrošināt klātienes mācības visām klašu grupām.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Arodbiedrība ko saka?

Ko par to saka Māra Graudiņa? ?? Godīgi būtu, ja skolotājiem " brīvprātīgi" jāvakcinējas, tad vecākiem ari vajadzētu ?

pirms 28 dienām, 2021.07.06 10:02

kode

Arodbiedrības strādā kopā ar direktoriem. Nezinu nevienu arodbiedrības vadītāju , kas no sirds iestātos par skolotājiem.

pirms 26 dienām, 2021.07.07 22:56

Ne ziņas, ne miņas....

Tiešām! Ļoti gribētu dzirdēt M.Graudiņas viedokli! Gaidām! Skolu arodbiedrību vadītāji, ko teiksiet?

pirms 26 dienām, 2021.07.08 10:02

no laukiem

Skolotājs ir zināšanu inženieris, kurš rada kaut ko jaunu, atstāj aiz sevis kaut ko paliekošu nākotnē.

pirms 28 dienām, 2021.07.06 10:55

patiesībā gan

Jaunu jau gan viņš nerada, atkārto tikai viņam iemācīto.Un vispār gan skolotāji ir stipri pastulba tauta , labākā gadījumā pārzin savu priekšmetu, bet sadzīvē un citos jautājumos ir stulbi naivi. Un tas tiešām ir nožēlojami.

pirms 22 dienām, 2021.07.12 17:51

Es

Vai loterija ar laimestiem arī tiks organizēta līdz 15. septembrim??? Tā, protams , ironija....Bet , piekrītu arodbiedrībai, ka pirmsskolā covid pases tad jāprasa arī bērnu vecākiem!

pirms 28 dienām, 2021.07.06 20:34

smaids

Nevienam nekas nav jāprasa.Kur auni tur cirpēji.

pirms 16 dienām, 2021.07.18 01:15

////

KAD TAS SVIESTS BEIGSIES/ VISU GADU NELIKĀS NE ZINIS PAR PIRMSSKOLĀM,BĒRNI VISPĀR NESLIMOJA,SKOLOTĀJI ARĪ.PĒKŠŅI VAJAG VISUS NOPOTĒT.VAI KĀDAM SMADZENES IR IESLĒGTAS .KO DOMĀ SKOLU DIREKTORI,KLUSĒ TIKAI,GAN JAU MINISTRI NOKĀRTOS.KAS STRĀDĀS TAJĀS SKOLĀS?IR TIK DAUDZ PEDAGOGU PIRMSPENSIJAS VECUMĀ,TAGAD VISUS ATLAIDĪS,KURI NEBŪS TO INDI IELAIDUŠI.CIK GODĪGI TAS BŪS NO DARBA DEVĒJU PUSES.ARODBIEDRĪBA VISPĀR PAGALDĒ NOGĀJUSI.GALVENAIS MAKSĀJIET BIEDRANAUDAS.NU GAN LAIKI PIENĀKUŠI.

pirms 28 dienām, 2021.07.06 21:41

pele

Pamuļķi .beidz aurot uz apkārtējiem! Sameklē brilles,kam sēdi virsū un izslēdz CAPS LOCK

pirms 27 dienām, 2021.07.07 10:25

žeņa

Beidzot būs iespēja atsijāt visas šaurās pierītes! Ja pedagogam ir par maz intelekta,lai saprastu,ka viņs ar savu spītibu nedrīkst apdraudēt savu apmācāmo bērnu ģimenes,tad viņam nav vietas tajā profesijā!
Nebūs kas stradā? Neeksistē pasaulē jēdziens -"nav kas stradā!" Eksistē tikai neatbilstoša samaksa par attiecigo darbu! Būs nepieciešamība -pacels samaksu deficito priekšmetu pasniedzējiem un viss nostasies savās vietās... Samaksu nav nepieciešams pacelt pilnīgi katram kas silda savu pēcpusi uz 23 stundam nedēļa

pirms 27 dienām, 2021.07.07 10:33

Ok

Nu bet lūdzu! Tikai pretī tad arī vakcinētus vecākus vismaz! ( un vai sevi nosauktu par šauro pierīti nevakcinētie?)

pirms 26 dienām, 2021.07.08 10:00

re kā

Ja jau tu raksti,ka skolotāji ir pirmspensijas vecumā, tad kāpēc tad tā baidās no tās potes, bērnu tad jau vairāk nedzemdēs, atlikušos gadus nodzīvos arī ar to "indi" un "izbojāto DNS" , kā te viens otrs baidās un šausminās, tad kāpēc vecumā tik ļoti jāsatraucas par sevi, būtu labāk domājuši par bērniem un mazbērniem..Tāpat arī tās pensionāres- sirmmāmiņas , Dievs viņām devis vakcīnu, bet to viņām nevajag, jo viņas cer uz Dieva personīgo aprūpi. Ja ar viņu runā , tad atbild. man nevajag, mani Dievs sargās un viszinīgi nosmīn , cer uz personīgo aprūpi un kā būs tā visgudrākā, ka vīruss viņu apies ar līkumu, cer uz mūžīgo dzīvi,kad visi potētie būs apmiruši.

pirms 22 dienām, 2021.07.12 18:04

Jauna skolotāja

Manuprāt, nevakcinējas, vai ir piesardzīgas pret vakcinēšanos tieši jaunās skolotājas, jo viņām vēl ilgs mūžs jādzīvo, nevar zināt par tālejošām blaknēm. Un skolotāji jau nu nav tie lielākie vīrusa izplatītāji. Tad jau jāvakcinējas arī visiem vecākiem, jo viņu bērni var atnest vīrusu uz skolu un aplipināt citus bērnus. Vēl gribētos redzēt sarakstu ar datumiem par ministru, Saeimas deputātu potēšanu. Beidziet tracināt visu tautu un sarīdīt vienu pret otru!!!

pirms 19 dienām, 2021.07.15 14:13

gunčs

Tajās skolās kur sakarīgi direktori, kas nedomā tikai par savu karjeru viss būs okei. Kāda sirdsabziņa būs tiem direktoriem ,kas savus kolēģus piespiedīs šļuroties? Dzīve mums tik īsa padomājiet......

pirms 16 dienām, 2021.07.18 01:12

Zebra

Tev tur veca pirstsslota smadzeņu vietā, "jaunā skolotāja" ? Kādas būs blaknes no reāla Covid pārslimošanas nākotnē,nespēj nekādi aizdomaties? Varbūt uzjauta tiem, kas nopietni parslimoja..kā jūtas vēl pec pusgada. Iespeja saķert reālu Covid statistiski ir 1000x augstaka par vakcinas blakņu risku.
Bet loģiku jau laikam institūtos šodien nemāca...

pirms 13 dienām, 2021.07.21 13:04

Skolnieciņš

Летняя жара нас сопровождает уже несколько недель. Солнце испепеляет землю. Вокруг бурлит жизнь. Люди наслаждаются летом. Хотя заболеваемость вирусом Covid-19 (коронавирусом) резко снизилось, но жуткий вирус Covid-19 никуда не пропал. Этот злостный вирус до сих пор угрожает безопасности нашего общества: здоровью, жизни и благополучию. Поэтому, мои дорогие соотечественники, будем прививаться! На данный момент в нашей стране доступные прививки от Covid-19: Comirnaty (youtu.be/o8MJ0quAwgk [New name, same vaccine – Comirnaty jab same as Pfizer-BioNTech's, says MOH | THE BIG STORY]), Janssen (youtu.be/zcUXWbtBQHQ [Johnson & Johnson COVID-19 Vaccine: Effectiveness, Side Effects and Differences Between Vaccines]), Moderna (youtu.be/PhSeLGWS9aU[Government hopes for Moderna vaccine to be locally produced with 10 million doses on the way | 7NEWS]), Vaxzevria (youtu.be/waAMOCG1oDc [11 1 How does the Oxford AstraZeneca AZD1222 vaccine work WHO RRSS]). Все эти прививки безопасны и эффективны. Нет причин для беспокойства. Древние языческие Боги благословили нашу страну. Латвийские Боги благословили нашу родину – Латвию. Прививка от коронавируса это дар Богов. Прививка от Covid-19 это дар Латвийских Богов нашему народу. Воспользуемся этой возможностью, которую даровали нам древние языческие Боги. Воспользуемся этой возможностью, которую даровали нам Латвийские Боги. Спасем себя и свой народ от опасного вируса Covid-19! Да благословят нас Латвийские Боги! Да прибудет снами сила Латвийских Богов!
С любовью и почтением, Сколниецыньш из святорощи [сын Латвийских Богов]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Да прибудет снами мудрость Латвийских Богов!
#Covid-19 #коронавирус #пандемия #вакцинация #прививание #безопасность #здоровье #язычники #язычество #БлагодатьЛатвийскихБогов #ЛатвийскиеБоги #Пэрконс #БогПэрконс #Перконс-НебесныйОтец #Лайма #БогиняЛайма #БогиняСудьбы #Мара #БогиняМара #БогиняСмерти #БогиняЖизни #Мара-ВэлюМатэ #Мара-ЗэмэсМатэ #вера #любовь #надежда #Skolnieciņš #святороща

pirms 10 dienām, 2021.07.24 12:41

Skolnieciņš

Vasaras tveice mūs pavada jau vairākas nedēļas. Saule sutīgi cepina. Visapkārt rosās dzīvība. Cilvēki bauda vasaru. Lai arī saslimstība ar Covid-19 (kroņvīrusu) ir mazinājusies, taču Covid-19 nekur nav zudis. Šis negantais vīruss vel joprojām apdraud mūsu sabiedrības drošību: veselību, dzīvību un labklājību. Tāpēc, mani mīļie tautieši, vakcinēsimies! Patlaban mūsu valstī ir pieejamas šādas vakcīnas: Comirnaty (youtu.be/o8MJ0quAwgk [New name, same vaccine – Comirnaty jab same as Pfizer-BioNTech's, says MOH | THE BIG STORY]), Janssen (youtu.be/zcUXWbtBQHQ [Johnson & Johnson COVID-19 Vaccine: Effectiveness, Side Effects and Differences Between Vaccines]), Moderna (youtu.be/PhSeLGWS9aU[Government hopes for Moderna vaccine to be locally produced with 10 million doses on the way | 7NEWS]), Vaxzevria (youtu.be/waAMOCG1oDc [11 1 How does the Oxford AstraZeneca AZD1222 vaccine work WHO RRSS]). Visas mūsu valstī pieejamās vakcīnas ir labas, drošas un efektīvas. Raizēm nav pamata. Latvju Dievi ir svētījuši mūsu tautu. Vakcinācija ir Latvju Dievu dāvana mūsu tautai. Izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju. Vakcinēsimies! Pasargāsim sevi un savus tuvos no Covid-19!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #pandēmija #vakcinācija #drošība #ilgtspēja #pagāni #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Pērkons-DebesuTēvs #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #ticība #mīlestība #saticība #Skolnieciņš #sidrabbirzs

pirms 10 dienām, 2021.07.24 12:42

Skolnieciņš

Latvijas Republikā pieejamās Covid-19 vakcīnas atzītas visā pasaulē. Šīs vakcīnas ir lieliskas. Tomēr Krievijas Federācijā izgudrotā Sputnik V vakcīna pasaulē nav atzīta, kā arī nav sertificēta. Sputnik V efektivitāte nav pierādīta. Šai vakcīnai ir nopietnas problēmas ar sertifikācijas procesu. Ar mīlestību pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Iesaku iepazīties ar informāciju par Sputnik V vakcīnu: youtu.be/V8PNXKqcN5k («Были грубейшие нарушения»: почему «Спутник V» могут никогда не одобрить в Европе). Par jaunākajiem notikumiem Krievijā var iepazīties TV kanāla Dozhd mājaslapā: tvrain.ru/live/ (Телеканал Дождь — смотреть прямой эфир онлайн (tvrain.ru)).

pirms 10 dienām, 2021.07.24 12:42

Latvijā un pasaulē