Mediķu protesta akcijas laikā iedzīvotājiem būs nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība 2

Šodien, 28.novembrī, notiekošās mediķu protesta akcijas laikā iedzīvotājiem būs nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcu uzņemšanas nodaļās, portālu informēja Nacionālais veselības dienestā (NVD).

Atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros.

Gatavojoties protesta akcijai, NVD aicina ārstus veikt plānveida medicīnisko pakalpojumu pārcelšanu, sazinoties ar pacientiem un norādot precīzu nākamās pieņemšanas laiku.

Ja iedzīvotājiem ceturtdien paredzēta plānveida pakalpojumu saņemšana, pirms došanās uz ārstniecības iestādi, NVD aicina sazināties ar iestādes reģistratūru un precizēt informāciju par to vai paredzētais plānveida veselības aprūpes pakalpojums tiks nodrošināts.

NVD uzsver, ka protesta akcijas laikā netiks ietekmēta neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums 1,42 eiro.

Tāpat 28.novembrī visu diennakti padomus saslimšanu gadījumos varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši speciālisti sniegs konsultācijas tādos saslimšanu gadījumos kā saaukstēšanās, augsta temperatūra, sāpes ausīs vai kaklā, caureja, muguras sāpes, hronisku slimību paasinājumi u.c.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti konsultēties gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē nākamajā dienā. NVD aicina nenoslogot Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa līniju, zvanot uz to, lai izteiktu neapmierinātību ar medicīnas darbinieku protesta akciju un pakalpojumu nepieejamību.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās, ja tas ir iespējams, ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi.

NVD atgādina, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Pirms gaidāmās akcijas, NVD īpaši aicina pacientus ar hroniskām saslimšanām savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem, lūdzot ģimenes ārstu vai ārstu-speciālistu savlaicīgi izrakstīt nepieciešamos recepšu medikamentus.

Dežūrārstu darba grafiks ārstu protesta akcijas laikā un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?".

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 28. novembrī plkst.11 pie Saeimas rīkos veselības aprūpes darbinieku protesta akciju, kurā piedalīsies aptuveni 2000 iedzīvotāju.

Protesta akcijā mediķi prasīs parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) un finanšu ministram Jānim Reiram (JV), kā arī lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu. Prezidents gan jau ir paziņojis, ka budžetu izsludinās.

Līdztekus protesta akcijai Centrālajā vēlēšanu komisijā tiks iesniegts LVSADA ierosinājums rīkot parakstu vākšanu referenduma rosināšanai par Saeimas pirmstermiņa atsaukšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nekā personīga

Gribētu redzēt kaut vai viena gada griezumā mediķu algas pa mēnešiem: ārstiem,māsām , sanitārēm , jo patreiz jau aicina cilvēkus šūmēties , nezinot patieso lietas būtību, un tas manī neizraisa uzticību.Brēc, ka likums jāpilda, bet tad kāpēc tik daudzi citi likumi nepildās, bet tas kaut kā nav aktuāli? Cik saprotu, tad ārstniecības iestādēm novada naudu kopumā, bet tālāk jau to naudu vadītājs dala uz vietas un cik un ko katram dot algā, un cik atstāt attīstībai.

pirms gada, 2019.11.28 11:13

Lita

Piekrītu, nekā personīgi. Tā ir cilvēku tracināšana.

pirms gada, 2019.11.29 06:36

Latvijā un pasaulē