Minimālā alga varētu pieaugt līdz 375 eiro 4

Tikai pie labiem makroekonomiskajiem rādītājiem Latvijā minimālā alga varētu pieaugt līdz 375 eiro, lai gan Labklājības ministrija iesniegusi izvērtēšanai vairākus variantus, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Augulis stāstīja, ka Ekonomikas un Finanšu ministrija izvērtēšanai iesniegušas vairākus variantus, kas darīts, nezinot makroekonomiskās prognozes, proti, pirmais no tiem paredz atstāt tādu pašu līmeni, kāds ir šobrīd, - 360 eiro, bet kāds cits variants paredz minimālās algas palielināšanu līdz 375 eiro.

"Tomēr, runājot par šādu minimālās algas palielinājumu, ir jāvērtē vairāki apstākļi - makroekonomiskās prognozes, kādi būs apstākļi ārpus Latvijas robežām un kāda situācija ir pie mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā," sacīja Augulis.

Jau ziņots, ka šogad minimālā mēneša darba alga valstī pieauga no 320 eiro līdz 360 eiro.

Valdība jau iepriekš konceptuāli bija paudusi atbalstu šim solim, jo līdz ar minimālās algas pieaugumu mainījās arī minimālā stundas tarifa likme. Tā pieauga no 1,933 eiro līdz 2,166 eiro.

Pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuriem normālais darba laiks ir septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā, minimālā stundas tarifa likme pieauga no 2,209 eiro līdz 2,477 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

JURIS

Tie ir murgi un mēsli. Ne jau jāceļ minimālo algu, bet neapliekamais minimums 350-600 EUR. Ja cels algas un nepaaugstinās neapliekamo minimumu vēl 25 % aizbrauks, bet tie kas dibināja uzņēmumus 1991-200. gada tos slēgs. Valstij draud bankrots. Ir panākta Latvijas ekonomiskā okupācija, iznīcināta banku sistēma- visas bankas ir okupantu bankas. Latvija izkūp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.04.17 22:39

Latvijā un pasaulē