Minimālo algu pedagogiem līdz 710 eiro, visticamāk, varētu celt jau šogad 15

Pedagogiem minimālo algu par likmi no 680 eiro līdz 710 eiro, visticamāk, varētu celt jau šogad, izriet no izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) sacītā aģentūrai LETA.
Ministrs pastāstīja, ka šonedēļ viņam bijusi neformāla tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS). Tikšanās laikā, izvērtējot jaunākos datus par ekonomikas izaugsmi, secināts, ka minimālo algu par likmi pedagogiem līdz 710 eiro varētu pacelt jau šogad, tādējādi pildot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku.

Oficiāla tikšanās starp minētajām amatpersonām, kā arī ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) notiks nākamajā nedēļā.

Šadurskis skaidroja, ka šim gadam nepieciešamie līdzekļi algu celšanai pamatā tiktu rasti budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", savukārt nākamajam gadam vajadzīgajai summai būtu jābūt iekļautai kopējā budžetā.

Atbildot uz jautājumu, vai ministram neformālajās sarunās ar Kučinski un Reiznieci-Ozolu bija jāpiedāvā kas pretim, ministrs atbildēja noliedzoši, taču norādīja, ka kāda prasība tomēr ir bijusi un Šadurskis to atbalsta. No premjerministra puses esot nākušas stingrākas kvalitātes prasības, taču to, par kādām tieši prasībām ir runa, Šadurskis pagaidām neatklāja.

"No ministru prezidenta un finanšu ministres bija galvenais uzstādījums, kam pilnīgi piekrītu, ka nevaram iedot naudu vienkārši tāpat, jo tas var nobremzēt gan skolu tīkla kārtošanu, gan arī pašvaldību ieinteresētību vispār kaut ko darīt," sacīja politiķis.

Tā kā oficiālās sarunas paredzētas jaunnedēļ un jaunais mācību gads tāpat sākas jau nākamajā nedēļā, nav reāli pieņemt lēmumu par minimālās algas likmes celšanu valdībā vēl līdz 1.septembrim, vērtēja Šadurskis. Ņemot vērā minēto, kā arī to, ja vienošanās par minimālās algas likmes celšanu pedagogiem tiks panākta, pedagogi septembrī varētu saņemt algu pēc pašlaik esošās kārtības, taču oktobrī notiktu pārrēķins, proti, piešķirta piemaksa.

Tāpat ministrs norādīja, ka, ja pedagogu minimālā alga par likmi tiks celta jau šogad, tādējādi izpildot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tad arī turpmākā grafika izpilde varētu būt iespējama iepriekš apstiprināto termiņu ietvaros, ja vien tam būs pieejami nepieciešamie finanšu resursi. Ministrs gan piebilda, ka pedagogu algu celšana ir cieši saistīta ar skolu tīkla turpmāko sakārtošanu.

Šodien intervijā Latvijas Radio 4 Šadurskis pauda, ka, ceļot minimālo algu par likmi, netiks celts darba stundu skaits. Vienlaikus politiķis atzina, ka izpratne par to, ka patlaban ir iespējams pacelt pedagogu algu, nākusi līdz ar jaunākajiem datiem par ekonomikas izaugsmi, kas vērā ņemami atšķiroties no iepriekš pieejamajiem datiem, kas neļāva ar pārliecību runāt par reālu iespēju pacelt pedagogu algas.

Kā ziņots, LIZDA šomēnes paziņoja, ka aicinās koalīcijas partijas uz vēl vienu sarunu par Izglītības likumā noteiktā pildīšanu, bet, šīm diskusijām nenesot rezultātu, 18.septembrī organizēs piketu. Kā žurnālistiem pēc LIZDA Padomes sēdes pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, pirms protesta akcijas arodbiedrība vēl vēlas runāt ar koalīcijas partijām, lai meklētu risinājumus pedagogu darba samaksas grafika pildīšanai, minimālo atalgojumu par likmi paaugstinot līdz 710 eiro.

Šadurskis iepriekš solīja, ka sarunās par pedagogu atalgojumu viņa vadītā ministrija iestāsies LIZDA pusē.

Premjers Kučinskis šonedēļ intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" apgalvoja, ka sarunās ar LIZDA kārtējo reizi akcentēs, ka algu palielinājuma grafiks tiks īstenots, bet arī LIZDA tiks aicināta uz sapratni, jo lielākas algas prasa un piketus sola ne tikai skolotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Tofiks

Vienkārši prātam neaptverams 20 eur (uz rokas) pieaugums, VĀU!
Un vēl domā, kāpēc jaunieši nemācās par skolotājiem..

pirms 2 gadiem, 2018.08.24 12:34

fuj pedagogiem

nečīksti. Pieliek un pieliek tiem pedagogiem, bet tie no 90. gadiem čīkst, ka nabagi. Apnicis.

pirms 2 gadiem, 2018.08.25 18:10

fui tev pašai

Ne jau visās skolās ir 700 vai900 eiro algas Lauku skolas ir apdalītas,it sevišķi Vecumnieku novadā.Atnāc tu, fui, un pastrādā tai skolā,tad redzēsi ,kādu medu tur dod.

pirms 2 gadiem, 2018.08.26 17:21

strādājošais

Beidziet čīkstēt.Apnicis.Vislielākie protestētāji ir tie,kam vislielākās algas.Tiem nekad nebūs gana.Medus maize šodien Latvijā nav nekur.To laikam jūs mīļie pedagogi esat aizmirsuši.Lai labs nākošais mācību gads pēc ļoti īsā atvaļinājuma.Arī tur pēc jūsu domām esat apdalīti.

pirms 2 gadiem, 2018.08.26 19:04

vārds

tik garš atvaļinājums kā pedagogiem nav nevienam, bet tāpat čīkst.
Tad alga maza, tad vēl kas.

pirms 2 gadiem, 2018.08.27 21:48

esmu pret

Manuprāt nauda visvairāk jānovirza medicīnai.Pedagogi pagaidīs.Nedrīkst būt tāda situācijā Latvijā,ka trūkst naudas bērnu ārstēšanai,bet pedagogu algu celšanai jāatrod.

pirms 2 gadiem, 2018.08.26 20:44

Nepedagogs

Skoktājs, kurš strādā pilnu slodzi sanem loti adekvātu algu.Darba laiks ir dizgan īss, sestdienas un svētdienas brīvas,division mēnešus vasarā apmaksāts atvalinājums.Mana izglītība ir arī mgistrs bet strādāju daudz,daudz vairāk.

pirms 2 gadiem, 2018.08.27 09:45

pedagogs

Pirmkārt - relatīvs ir uzskats par adekvātu algu.
Otrkārt - Tas, ka skolotājs aiziet mājās, nenozīmē, ka tajā dienā viņš vairs nestrādā. Mājās sākas otra darba daļa- gatavošanās, labošana un bieži vien telefonsarunas ar vecākiem.
Treškārt - nezināju, ka brīvas sestdienas un svētdienas ir kas ārkārtējs. Kaut gan arī tajās bieži vien tiek laboti darbi.
Nu, par atvaļinājumu - nāc un pastrādā skolā. Iespējamās misijas pedagogs nāca uz skolu parādīt, kā jāstrādā, bet aprīlī jau uzrakstīja atlūgumu - esot izdegusi un skolā vairs savu kāju nesperšot. Negribi pamēģināt? Ir taču tik skaisti un jauki!

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 07:02

Nepedagogs

Ir pietiekoši daudz pazīstamu pedagogu lai varētu spriest cik loti un ilgi strādā.Ticiet man- šodien tik daudz brīvdienas ir ekskluzīvi.Mēs strādājam ar tieši tādu pašu sabiedrību kā pedagogi

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 12:38

Jaunais skolotājs

Kā es varu iztikt ar 1000 euro uz rokas mēnesī,ja par jauno mašīnu jāmaksā,ārzemju ceļojumi,kredīts par jauno māju un beigās man neatliek naudas vakariņām restorānā,jāgatavo pašam mājās!!! Man taču ir jāgatavojas skolas darbam nākošajai dienai,nevis jāgatavo sev vakariņas

pirms 2 gadiem, 2018.08.27 14:09

xxx

es tik nesapratu, bērnu arvien mazāk, bet pedagogu skaits nemainīgs.

pirms 2 gadiem, 2018.08.27 21:49

pedagogs ar stāžu

Interesanti, kurā skolā ir 1000 euro uz rokas?! Protams, ja nav noslēpums.

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 07:05

Pedagogs

Visās skolās kurās ir ap 800 audzēkniem

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 12:41

Bāc...

Paskatieties Bauskas novada mājas lapā kādas algas pedagogiem. Kādas atvaļinājuma naudas saņēmuši. Vājprāts!!!! Pat pāri 3000 un 4000 eiro. Kā nav kauna čīkstēt! Un tās visas čīkstēšanas par to cik grūti, nu ir iespēja strādāt Rimī, Maximā. Lūdzu! Nebūs jāsūdzas. Besī ārā tā ņaudēšana!

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 21:50

Hm

Neviens, kas nestrādā skolā un dzird info tikai no plašsaziņu līdzekļiem, nekad nesapratīs, cik stipri atšķirīga ir skolā nestrādājošo iedomātā realitāte un skolā strādājošā realitāte. Un nevar jau nemaz to prasīt..Jā, iespējams, pilsētas skolas skolotāji zina, kas ir vidusmēra normāla alga(jo, lai kā nebūtu, jo vairāk skolēnu, jo vairāk naudas), taču lauku skolas pedagogi noteikti nezina, kā tas ir, saņemt 700 eiro, strādājot visas darba dienas; un ja vēl ir apvienotas klases, tad šis skaitlis ir nenormāli mazs, un nav nemaz tik patīkami, ja lauku skolā apkopējs vai virtuves darbinieks ar mazāku darba stundu skaitu pelna vairāk par pedagogu, kam tomēr ir liela atbildība un arī izglītība. Un, ja nu kāds domā argumentēt, ka lauku skolotājs strādā sliktāk, jāsaka, tas nu gan nav tiesa. Ne visi ir băžami vienā maisā, ne visiem piekaramas vienādas birkas. Piemērs- ja dzirdu, ka tiesnešiem pieliek algu, un zinu tikai to, ka viņa darba pienākumos ir uzsist ar āmurīti pa galdu, un vēl kaut kur padzirdu, ka kāds jurists nopelna 5000 mēnesī, tad vai tiešām varu apgalvot, ka jebkurš jurists vai tiesu darbinieks pelna 5000 mēnesī, un vai tiešām esmu tiesīgs ķidāt viņa darbu, par to neko nejēgdams? Tā ka, būsim tik laipni, un neaizskarsim citus ar nelāgiem komentāriem, balstoties tikai uz subjektīviem pieņēmumiem, jo jebkurš var gudri spriest par to, ko nezina...bet vai vajag?

pirms 2 gadiem, 2018.09.01 14:44

Latvijā un pasaulē