Ministre: Ja visi skolnieki lietos sejas maskas, prasība par kvadrātmetriem nebūs obligāta 6

Ja visi skolnieki klātienes mācībās lietos sejas maskas, prasība par audzēkņiem nodrošināmajiem kvadrātmetriem skolām nebūs obligāta, šorīt Latvijas Radio stāstīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šuplinska pastāstīja, ka valdība šodien lems par turpmāko mācību procesa organizēšanu, tostarp par asas viedokļu atšķirības sabiedrībā izraisījušo prasību visiem skolniekiem, tostarp mazāko klašu audzēkņiem, visā mācību procesā skolā lietot sejas maskas.

Ministre pauda nostāju, - ja norma par masku lietošanu paliks spēkā, kā arī skolas nodrošinās mācību telpu pastiprinātu vēdināšana un dezinfekciju, tad prasība par audzēkņu blīvumu klasēs, katram nodrošinot vismaz trīs kvadrātmetrus, tiks noteikta kā vēlama, nevis obligāta norma. Katrā konkrētā izglītības iestādē gan tikšot vērtēti arī unikālie apstākļi.

Pašlaik tiek plānots, ka 1.- 4.klašu skolnieki klātienes mācībās atgriezīsies no 11.janvāra, bet pārējiem vismaz ārkārtas situācijas laikā mācības turpināsies attālināti.

Šuplinska atgādināja, ka vecākajās klasēs attālinātās mācības notiek jau kopš 26.oktobra. Pēc viņas vārdiem, pētījumi liecinot, ka attālinātajā mācību procesā mazākās klases apgūstot vien 50% mācību vielas, vecāko klašu audzēkņi iespējot vairāk, bet, ja attālinātās mācības tomēr ieilgst, tad ir liels mācību kvalitātes samazināšanās risks arī lielākajās klasēs.

Ministre uzsvēra, ka attālinātās mācības nav viens pret vienu tas pats, kas klātienes mācības, jo tajās atsakās no mazāk nozīmīgākām tēmām. Politiķe arī atzina, ka skolu spējas nodrošināt attālinātās mācības ir ļoti atšķirīgas, un daļa iestāžu šajā jomā ir krietni spējīgāka par citām.

Šuplinska uzsvēra, ka vēlas, lai pedagogus iekļauj kā prioritāri pret Covid-19 vakcinējamo grupu, lai viņus varētu sākt vakcinēt jau janvārī vai februārī ar "Pfizer" vakcīnām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

LTV 1

Uga Dumpis šorīt LTV 1 gan teica, ka labāk gan būtu skolēniem vēl pabūt mājās, jo primāri mums visiem ir jāsargā veselība! Kad beidzot viņi visi vienosies, katrs katru reizi pauž kaut ko citu!

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.05 08:50

?

Anglijā esot šādi. Bet mums tad sanāk daudz vairāk?
England had Covid-19 between December 27 and January 2 – equivalent to 2.06% of the population, or one in 50 people.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.05 23:25

kasis

Nav ko akstities ar tam maskam,ja berns slims,tad lai arstejas,parejie drosi lai macas klatiene bez maskam.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.06 16:54

jeņķis

Štatos miljoniem iedzīvotāju izgājuši ielās , nav ne maskas ne distances.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.07 10:49

Elita

Ak dievs,no kura laika mums visi ministri ir gudrāki par dakteriem??Nu,turēsim visus cilvēkus mājās no rudens līdz pavasarim,ko ??Ēst taču nevienam nevajag,un rēķini nav jāmaksā...

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.29 16:45

Latvijā un pasaulē