Nākamajā nedēļā sāksies vakcinācija pie ģimenes ārstiem 6

Lai arī vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredzēja iedzīvotāju vakcinēšanos sākt no marta, pie ģimenes ārstiem vakcināciju varēs sākt no nākamās nedēļas, otrdien valdības sēdē informēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
Vienlaikus viņa norādīja, ka pirms vakcinācijas ir daudz neskaidru jautājumu, piemēram, sarakstu veidošana.

Kā stāstīja asociācijas vadītāja, vēl nav skaidrs, vai vakcinēšanās saraksts tiks veidots portālā "manavakcina.lv", vai tā būs ģimenes ārstu veidota un pēc tam tiks integrēta sistēmā. Patlaban notiek sarunas ar Vakcinācijas biroju un Veselības ministriju (VM), lai rastu kopēju risinājumu. 

"Mēs ļoti gribētu šo atrisināt šonedēļ, jo nākamajā nedēļā mums piedāvā veikt vakcināciju," atklāja Veide, piebilstot, ka vakcinācija bija plānota marta sākumā, kā to paredzēja vakcinācijas plāns, bet novērtē iespēju sākt ātrāk.

Vienlaikus ģimenes ārste pauda bažas par e-veselības kapacitāti vakcinācijai. Viņa norādīja, ka e-veselība regulāri saskaras ar tehniskām problēmām, bet vakcinācijai paredzētais portāls būs vien pēc astoņām nedēļām.

Jau ziņots, ka valdības atbalstītais VM vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredz līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju.

Lai sasniegtu mērķi, no februāra būtu pakāpeniski jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāti, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā, skaidro VM. Šis apjoms atbilst prognozētajam vakcīnu piegāžu ātrumam, operatīvi izmantojot visas piegādātās vakcīnas, akcentē VM.

Plānots, ka vakcināciju nodrošinās ģimenes ārsti, privātās un pašvaldību ārstniecības iestādes, universitāšu slimnīcas, nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi, kā arī tiks rīkotas izbraukuma vakcinācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Anna

Bet ir tikai jautājums vai Ģimenes ārsti zin.ka viņi sāks vakcināciju? Cik man zināms tad ģimenes ārtiem nav vakcīnu,tad interesantī ar ko viņi nākamajā nedēļā vacinēs???

pirms mēneša, 2021.02.16 18:47

nesaprotu

Kur ģimenes ārsti tās 20-30 min turēs tos sapotētos uz novērošanas laiku , nav taču viņiem tādu telpu un plašumu, jo vēl taču jāpieņem arī citi pacienti. Kur glabās tās vakcīnas, vai ģ.ārstiem ir tādas iespējas un piemērota vieta. Kaut kā nejustos droši, ja vakcinēs , kas pagadās un kur pagadās. Vai ģ.ārsts zinās, kā reaģēt, ja kaut kas nebūs, kā vajag? Tas izklausās tā pavirši.

pirms mēneša, 2021.02.16 20:35

nu

vakar Kariņš televīzijā taču skaidri pateica, ka vakcinācijas birojam jāsāk''agresīvāk'' strādāt.
Tātad nevienam nav darīšana, kas ar tevīm notiks pēc vakcinācijas. Jo ģimenes ārstiem mazas telpas, kur nu visi tur var sēdēt 20 minūtes?

pirms mēneša, 2021.02.17 08:46

RP

Kur nu veel agresiivaak? Viss notiekoshais gada garumaa ir paarpaareem agresiivs. Nemitiiga tautas tramdiishana ar haotiskiem riikojumiem un savstarpeeja sakjildoshana.

pirms mēneša, 2021.02.18 07:28

Nu nesaprotošā Anna!

Liecieties tak mierā! Negribat, nevakcinējieties, bet beidziet ņerkstēt!

pirms mēneša, 2021.02.17 18:29

muļķīt,

Tu kā padomjlaika pionieris- vienmēr un uz visu gatavs , bet pēc tam žēlojas. Tikai tavu padomu vien mēs tikai gaidījām.

pirms mēneša, 2021.02.18 10:29

Latvijā un pasaulē