Nākamnedēļ 1991.gada barikāžu piemiņai rīkos akciju «Iededz ‘guni» 1

Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība aicina ikvienu trešdien, 13.janvārī, pievienoties akcijai "Iededz ‘guni", un, pieminot 1991.gada barikādes, iestājoties tumsai, iedegt uguni, aģentūru LETA informēja organizācijā.
Biedrības valdes priekšsēdētājs Ervīns Ābele atgādināja, ka šogad janvārī aprit 30 gadi kopš 1991.gada barikādēm. Tāpēc organizācija aicina pieminēt šo valsts vēsturei nozīmīgo vēsturisko pagrieziena punktu un tos cilvēkus, kuri brīvības vārdā atdeva un bija gatavi atdot savas dzīvības.

Ņemot vērā "Covid-19" pandēmiju un noteiktos ierobežojumus, šogad barikāžu notikumu apaļajā jubilejā nevarēs pulcēties, kurināt ugunskurus un klātienē dalīties atmiņās.

"Taču šos notikumus aizmirst nedrīkstam, tādēļ aicinām ikvienu 13.janvārī, iestājoties tumsai, ar labām domām un brīvības garu sirdīs pie savas mājas aizdegt lāpu, ugunskuru, kur to ļauj noteikumi, vai sveci, parādot, ka no mazas liesmiņas varam sasildīt visu Latviju," komentēja Ābele.

Akcijas nosaukums "Iededz ‘guni" radies, iedvesmojoties no latvju dainām, it īpaši no divrindes "kuram guni namiņā, lai silst visa pasaulīte". Ābele skaidroja, ka gan tolaik, pirms 30 gadiem aizstāvot brīvības ideju, gan pašlaik, kad cīnāmies ar pandēmiju, ir būtiski būt vienotiem, sasildīt vienam otram ar labiem vārdiem un darbiem un novērtēt Latviju.

13.janvāris akcijai izvēlēts, jo šajā dienā 1991.gadā kaimiņvalstī Lietuvā ar PSRS armijas uzbrukumu Viļņas televīzijas torņa aizstāvjiem aizsākās traģiskie un vēsturi mainošie notikumi, kas lika arī Latvijas iedzīvotājiem iziet ielās, būvēt barikādes un būt gataviem cīnīties ar agresoru. Latvijā šī cīņa prasīja astoņu cilvēku dzīvības, un viņu vārdi paliks ierakstīti vēstures lappusēs.

"Bija bojā gājušie, kuru dzīvības izdzēsa lodes, un bija un joprojām ir arī cilvēki, kas nebaidījās un bija gatavi palikt uz barikādēm, un viņu priekšā cieņā jānoliec galvas, vismaz klusi pasakot "paldies"," piebilda Ābele.

Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība izveidota pagājušajā gadā, un par tās biedru var kļūt ikviens barikāžu dalībnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LEVITRA

Pārdod Levitra 20mg. Oriģinālais BAYER ražojums. 24h bezmaksas piegāde visā Latvijā.
Cena: 4 tab. - 50 EUR ; 12 tab. - 100 EUR ; 30 tab. - 200 EUR
Mob. +371 24975475

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.10 07:16

Latvijā un pasaulē