Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu 4

Šajā nedēļas nogalē notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, portālu informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Pāreja uz vasaras laiku notiks naktī no sestdienas uz svētdienu, 29. martā, plkst. 3.

Savukārt pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 25. oktobrī plkst.3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

2018. gadā Eiropā tika aktualizēts jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. Līdz ar to 2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā Eiropas Savienībā. Diskusijas par priekšlikumu ES turpinās, gala lēmums vēl nav pieņemts un šobrīd nav indikāciju par iespējamo apstiprināšanas laiku.

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas ir gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jepzdilovs natūrais

Cik var,piegriezies tas viss!

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.24 08:24

Rasa

Nekādā gadījumā vasaras laiku! Tikai īsto ģeogrāfiski pareizo joslas laiku!

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.24 13:37

...

Cik var griezties turp un atpakaļ!Vienreiz tas ir jāizbeidz,jo laiks tagad MŪS pašus saliks vietā!Un uzliks uz bremzēm,savādāk esam palikuši galīgi neadekvāti attiecībā pret visiem!

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.25 07:02

Latvijā un pasaulē