Neatbilstošas vakcīnu piegādes temperatūras dēļ pirms to lietošanas gaida apstiprinājumu no "AstraZeneca"

Pirms svētdien "AstraZeneca" piegādāto vakcīnu tālākas nodošanas tiek gaidīts apstiprinājums no ražotāja, jo, saņemot vakcīnas, tika konstatēts, ka piegādātājs ir pieļāvis atkāpi no noteiktās procedūras - vakcīnu piegādes temperatūra ir bijusi par pusgrādu vēsāka nekā noteiktā temperatūra, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā.

Svētdien, 7.februārī, Latvijā tika piegādāta pirmā ražotāja "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 krava loģistikas pakalpojuma sniedzēja SIA "Vakcīna" noliktavās.

Vakcīnu piegādes temperatūra ir bijusi par pusgrādu vēsāka nekā noteiktā temperatūra - divi līdz astoņi grādi pēc celsija. Rezultātā atvestās "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 gaida apstiprinājumu tālākai izmantošanai, lai pilnībā nodrošinātu vakcinācijas procesa kvalitāti. Patlaban no ražotājiem ir pieprasīts, vai šādai atkāpei nav ietekmes uz vakcīnas kvalitāti.

Ražotāja izvēlētais piegādātājs ir atbildīgs par pārvadāšanas procedūras ievērošanu, tostarp temperatūras režīma ievērošanu, līdz lieltirgotavai Latvijā.

Tiklīdz tiks saņemts ražotāja akcepts vakcīnu izmantošanai, tās tiks nodotas tālāk vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem un vakcinācijas process notiks, kā iepriekš plānots.

Šajā piegādē saņemtas 7200 "AstraZeneca" vakcīnas devas, ar ko bija plānots vakcinēt mediķus, farmaceitus, kā arī uzsākt vakcinēt pirmos sociālo aprūpes centru darbiniekus un iemītniekus.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē