NMPD saņēmis 26 jaunus operatīvos transportlīdzekļus; tāds paredzēts arī mediķiem Bauskā 1


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) autoparku papildinās 26 jauni operatīvie medicīniskie transporta līdzekļi, portālu informēja NMPD sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Freimane.

Jaunās automašīnas paredzētas mediķu brigādēm Rīgā un reģionos. Tās pielāgotas braukšanai pilsētā un pa grūtāk izbraucamiem ceļiem, kā arī ir modernākas un ērtākas, tā ļaujot mediķiem kritiskās situācijās labāk palīdzēt pacientiem.

Plānots, ka jaunajās automašīnās pie pacientiem dosies NMPD mediķi ne tikai Rīgā, Olainē, Saulkrastos, Garkalnē, Salaspilī un citviet, bet arī Bauskā.

Kā skaidro NMPD direktore Liene Cipule, lai glābtu pacientu dzīvības un stabilizētu viņu stāvokli kritiskā brīdī, transportlīdzekļiem ir jābūt gan ātriem un drošiem, gan spējīgam pie pacientiem nokļūt kā pilsētā, tā arī laukos, kur ir grūtāk izbraucami ceļi.

"Dienesta autoparka pakāpeniska atjaunošana pēdējos gados ir viena no mūsu prioritātēm," atzīmēja L. Cipule, piebilstot, ka tiek plānots šogad noslēgt līgumu par vēl vismaz 103 operatīvo transporta līdzekļu iegādi. Tādējādi dienesta autoparka stāvoklis tiks uzlabots, jo šobrīd tikai 91 operatīvais transportlīdzeklis, kas ir dienesta rīcībā, ir jaunāks par septiņiem gadiem.

Jaunās automašīnas ir aprīkotas ar automātisko pārnesumkārbu, tām ir visu četru riteņu piedziņa, tādējādi tās esot viegli un droši vadāmas ne tikai pa asfaltētām šosejām, bet arī pa lielceļiem ar grants un šķembu segumu, kā arī pa bezceļiem, smiltīm, sniegu un dubļiem. Vienlaikus operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi nodrošinot lielāku komfortu gan brigādes personālam, gan pacientam.

Veiktās izmaiņas jaunajos transportlīdzekļos atvieglo un ātrāku padara mediķu darbu sarežģītos apstākļos, jo dzīvību glābšanai nepieciešamais aprīkojums tagad novietots ērtāk. Transportlīdzekļos ir jaunā tipa nestuves, kuras var regulēt dažādos līmeņos vai transformēt, pielāgojoties katrai situācijai un pacienta vajadzībām. Arī sēdkrēslu, kurā noteiktās situācijās tiek pārvietots cietušais, tagad iespējams aprīkot ar papildus riteņiem. NMPD atzīmē, ka tas noderēs situācijām, kad sēdošs pacients jāpārvieto pa nelīdzenām virsmām.

Liela loma atvēlēta arī drošībai, piemēram, bērnu drošības jostas iestrādātas ne tikai nestuvēs, bet arī vienā no sēdekļiem, jo var būt noteikti veselības stāvokļi, piemēram, nopietni elpošanas traucējumi, kad mazākie pacienti slimnīcā jānogādā sēdus stāvoklī.

Jaunie operatīvie transportlīdzekļi iegādāti par dienestam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Kopējās izmaksas ir 2,85 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Par šiem līdzekļiem iegādāti gan pēc noteiktām prasībām konstruēti un specifiski izbūvēti auto, gan arī to aprīkojums, "OCTA" apdrošināšana pirmajiem trīs mēnešiem, kā arī garantija uz vairāk nekā četriem gadiem vai līdz 300 000 kilometru nobraukuma ierobežojumam.

Kā informē NMPD pārstāve A. Freimane, ik dienu uz izsaukumiem visā Latvijā dodas līdz pat 195 NMPD brigādēm, izpildot ap 1000 izsaukumiem katru diennakti. NMPD mediķu brigādes izvietotas 106 vietās visā Latvijā. Steidzoties pie pacientiem un uz slimnīcu, viens operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis gadā nobrauc vidēji ap 60 000 kilometru, bet daudzviet Latvijā ir arī tādas vietas, kur brigāžu auto gada laikā mēro vairāk nekā 100 000 kilometru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

INGA

Ļoti jaauki,mūssu ātrās palīdzības dienests to ir pelnījis.Vienkārši prieks par to!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.24 15:58

Latvijā un pasaulē