NMPD Zemgales reģionālo centru vadīs ārsts Dmitrijs Sergejevs 1

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītāja amatā iecelts dienesta ārsts Dmitrijs Sergejevs, aģentūru LETA informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

D. Sergejevs ir sertificēts neatliekamās medicīnas ārsts, kurš dienestā strādā teju 20 gadus. Darbu neatliekamajā palīdzībā sācis kā feldšeris, bet, iegūstot ārsta izglītību, strādājis intensīvās terapijas brigādē un reanimācijas brigādē. Pēdējos sešus gadus strādājis dienesta Medicīnas kvalifikācijas un mācību centrā, līdzdarbojoties mediķu apmācību programmu un vadlīniju izstrādē, kā arī vērtējis
dienesta mediķu darba kvalitāti.

I. Bukša klāstīja, ka Sergejevs ir strādājis arī ārkārtas tālruņa 113 dispečercentrā. Vairākus gadus viņš darbojas arī kā mācībspēks Medicīnas koledžā, Paula Stradiņa medicīnas koledžā un Latvijas Universitātē, apmācot topošos mediķus.

Amata konkursa komisija vienbalsīgi atzinusi Sergejeva kandidatūru par atbilstošu amatam.
Sergejevs aģentūrai LETA uzsvēra, ka viņa uzdevums būs gādāt par to, lai arī turpmāk dienests Zemgales iedzīvotājiem nodrošinātu kvalitatīvu un savlaicīgu neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Tikmēr par Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieci izraudzīta Ilona Indriksone. Viņa ir ārsta palīdze un vairāk nekā desmit gadus strādājusi dienestā gan mediķu brigādē, gan arī organizējot brigāžu darbu vienā no Rīgas brigāžu atbalsta centriem. Paralēli darbam dienestā viņa bijusi Paula Stradiņa koledžas docētāja, kā arī darbojusies biedrībā «Baltijas HIV asociācija».

Kā ziņots, Zemgales reģionālā centra vadības vietas vakantas kļuva pēc tam, kad darbu pametis centra vadītājs Roberts Fūrmanis un viņa vietnieks Kristians Galanders.

Iepriekš kā galveno iemeslu lēmumam par NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja amata pamešanu Fūrmanis aģentūrai LETA minēja vēlmi uz pilnu slodzi atgriezties ārsta profesijā. «Visu savu apzināto dzīvi esmu bijis ārsts. 11 gadus pavadīju augstskolā, lai iegūtu ārsta izglītību, un šobrīd ir pēdējais brīdis, kad jāizlemj, vai ārsta sertifikātu nolieku plauktā vai arī turpinu strādāt profesijā un attīstīties tajā,» atzina Fūrmanis, piebilstot, ka lēmums nav bijis spontāns, bet pārdomāts un izsvērts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijā un pasaulē