No aprīļa mainās nosacījumi tiesību iegūšanai uz bezdarbnieka pabalstu 5

No 2017.gada 1.aprīļa mainās nosacījumi, lai iegūtu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu, portālu informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārstāve Iveta Daine.

Viņa paskaidroja, kaPersonām, kuras bezdarbnieka statusu iegūs, sākot no 1.aprīļa, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu būs, ja par viņām sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas vai bija jāveic 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas. 

Savukārt personām, kurām bezdarbnieka statusu Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) būs piešķīrusi  līdz 31.martam, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu tiks noteiktas tāpat kā iepriekš. Tātad tiesības uz pabalstu būs, ja  iemaksas bezdarba apdrošināšanai veiktas vai bija jāveic 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā.

Pārējie nosacījumi bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai nemainās. Tāpat kā līdz šim personai ir jābūt bezdarbnieka statusā, ko piešķir Nodarbinātības valsts aģentūra, un kopējam apdrošināšanas stāžam ir jābūt vismaz vienam gadam.

I. Daine atgādina, ka VSAA adresētu iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai var iesniegt arī  NVA tiklīdz iegūts  bezdarbnieka statuss, vai izmantojot e-pakalpojumu «E-iesniegums VSAA pakalpojumiem» un izvēloties iesniegumu «Bezdarbnieka pabalsta piešķiršana vai pārēķināšana».

2016.gadā VSAA vidēji mēnesī piešķīra bezdarbnieka pabalstus 5,5 tūkstošiem personu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

emma

Ļoti jauki nosacijumi,tikai tie kas strādā sezonas darbu 9 mēneši tagad būs spiesti strādāt gadu un pamest iepriekšējo darbu,līdz ar to firma zaudē atkal darbiniekus,jo točna zinu ka sezonu nestrādāšu!!!

pirms 4 gadiem, 2017.03.28 21:18

ai blondā aita

tev smagi ar pareizrakstību... pat virsrakstā stila un pareizrakstības kļūdas.

pirms 4 gadiem, 2017.03.28 21:36

Blondai aitai Dollijai.

Un Tu esi Latviešu valodas skolotāja?

pirms 4 gadiem, 2017.03.28 23:40

Re

Bezdarbnieki pabalstu un vienlaicigi algu sanemeji bus spiesti atteikties no pabalstiem. Ir vesela grupa cilveku kas no ta vien dzivo.

pirms 4 gadiem, 2017.04.01 16:12

Latvijā un pasaulē