No azartspēlēm pašatteikušos personu reģistrā līdz šim reģistrēti apmēram 1600 iesniegumu 1

No azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrā, kas sāka darbību no šā gada, līdz šim reģistrēti apmēram 1600 iesniegumu, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Viņa norādīja, ka jau no pagājušā gada aprīļa vidus tika pieņemti pieteikumi, personas iekļaušanai attiecīgajā reģistrā, un to izmantoja 535 personas, savukārt šā gada pirmajās dienās saņemti vēl apmēram 1100 iesniegumu. Tādējādi šobrīd reģistrā ir apmēram 1600 iesniegumu.

"Tas, protams, ir pietiekami daudz, bet mēs arī domājām, ka tā varētu būt," sacīja Birne, piebilstot, ka, piemēram, Lietuvā un Igaunijā attiecīgajos reģistros ir apmēram 5000-7000 personu.

Tāpat Birne uzsvēra, ka pieteikumu par personas iekļaušanu reģistrā var iesniegt tikai pati attiecīgā persona, izņemot īpašas situācijas. "Cilvēks tikai pats personīgi var nākt un rakstīt šo iesniegumu, jo tas tad arī ir lielākā vērtībā. (..) Cilvēks var sev palīdzēt tikai tad, ja viņš saprot, ka viņam ir problēma," sacīja inspekcijas priekšniece.

Vienlaikus inspekcijas priekšniece arī atzina, ka saistībā ar reģistrā iekļauto informāciju ir saņemta sūdzība, jo meita reģistrā ir iekļāvusi māti. "Acīmredzot, šajā gadījumā meitai ir bijusi iespēja piekļūt identifikācijas dokumentiem," atzīmēja Birne. 

Jau vēstīts, ka no šā gada 1.janvāra Latvijā darbojas no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrs.

Lūgt sevi iekļaut no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrā var personīgi Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, vietnē www.Latvija.lv sadaļā "Iesniegums iestādei", identificējot sevi un norādot termiņu gados (minimālais termiņš ir viens gads), kā arī personīgi rakstveidā jebkurā laikā visās azartspēļu organizēšanas vietās Latvijā.

Pašatteikušos personu reģistra pārzinis ir Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Hmm

Kas ir "interaktīvās izlozes"?
Vai tas ir, piemēram, Superbingo?

pirms gada, 2020.01.14 13:24

Latvijā un pasaulē