No pirmdienas iekšzemes autobusu reisus nodrošinās saskaņā ar brīvdienu grafiku 10

No pirmdienas iekšzemes autobusu reisi tiks nodrošināti saskaņā ar brīvdienu grafiku - reisu skaits būs mazāks, sociālajā vietnē "Twitter" vēsta Autotransporta direkcija.
"Plānots, ka tuvāko dienu laikā iekšzemes reisu skaits samazināsies vēl vairāk - atbilstoši pieprasījumam, ko šobrīd apkopojam," norāda direkcijā.

Svētdien raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) arī atzina, ka autobusu un vilcienu reisu skaits pasažieru pārvadāšanai tiks samazināts. To kursēšanas biežums tiks pielāgots ārkārtējās situācijas laikā krītošajam pieprasījumam.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Tāpat nolemts, ka neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.  

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

labi, labi

Pēc kuras brīvdienas- sestdienas vai svētdienas, jo ir maršruti, kur autobuss svētdienās vispār tikpat kā nekursē vai atnāk tikai pusdienā un apgriežas, un aiziet atpakaļ. Ko lai dara lauku cilvēks, kam jātiek uz pilsētu kaut vai uz aptieku un tamlīdzīgi, jābūt autobusam vismaz no rīta un vakarā atkal atpakaļ?

pirms gada, 2020.03.16 09:26

mm, jaa

pieradinās mūs visus pie taupibas un kārtības))) laikam esam parāk trekni un lekni dzivojuši!)) no vienas puses - tas ir ļoti labi.

pirms gada, 2020.03.16 10:22

labi

Labi ir tam , kas dzīvo Bauskā, bet ko lai saka lauku cilvēks, kam nav savas saimniecības un līdz veikalam tālu un Bankomāts nav pie pēcpuses?

pirms gada, 2020.03.16 11:49

ludis

Pasūti visu vajadzīgo internetā. Ja būs arguments, ka pensionārs un nemāki - palūdz radiem. Piegādes šobrīd bezkontakta.

pirms gada, 2020.03.16 12:35

Valdis

Paga, kāpēc jūs mīnusojat komentētāju "ludis"? Viņš reāli saka patiesību. Visu šobrīd var pasūtīt, jāskatās kas un kur vedīs, bet cik uz ātro skatos, ierobežojumi piegādei nekur nav minēti.
Un nevajag nekur ne pašam braukt, ne bankomātu. Telefons visiem mūsdienās ir, ja pats nemāk pasūtīt, kāds jau noteikti ir kam pazvanīt. Njā.

pirms gada, 2020.03.16 15:40

sibemol

Uzziņu portālā 1188.lv sarakstos izmaiņu nav!
Viss pa vecam, un viss kārtībā, laiki vecie, maršruti arī. Maldinoša informācija.
Turklāt jautājums: ir autobusi, kas brauc tikai nedēļas nogalēs, piemēram, svētdienu vakaros uz Rīgu. Kad tad tie kursēs tagad, tak ne jau katru dienu...

pirms gada, 2020.03.16 12:58

?

Ir vietas kur autobuss brīvdienās no rītiem nekursē, tikai 1x pa dienu pusdienlaikā! Kā tad darba dienās var tikt uz darbu?!

pirms gada, 2020.03.16 14:16

Pilsētas patricieši

Ar traktoru.

pirms gada, 2020.03.16 15:59

to ?

Tu laikam lasīt nemāki,ja brauc pēc brīvdienas grafika, tad tikai 1x dienā ap pusdienas laiku, darbdienās tad kursē, bet sola taču brīvdienu grafiku.

pirms gada, 2020.03.16 16:44

I.K.

Un ko tad darīt tiem kas no rītiem brauc uz Bausku uz darbu jo no mana pagasta rīta reisi brīvdienās nekursē ???

pirms gada, 2020.03.16 19:48

Latvijā un pasaulē