No šodienas pret Covid-19 sāk vakcinēt arī pusaudžus vecumā no 12 līdz 15 gadiem

No šodien, 2.jūnija, tiek sākta 12 līdz 15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija pret Covid-19 ar ražotāja "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā.

Pieteikties vakcinācijai var vietnē "manavakcina.lv", pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, iepriekš pārliecinoties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama "Pfizer"/"BioNTech" vakcīna. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā kopumā ir 82 008 pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadu vecumam.

Vakcinācijai personu var pieteikt vecāki vai citi likumiskie pārstāvji ārstniecības iestādē, pie ģimenes ārsta vai pa tālruni 8989. Vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13.pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai. Vakcinācijai pusaudzis pats var pierakstīties vietnē "manavakcina.lv", kur autentificēšanās notiek caur "Latvija.lv", ja ir pieejama pilnā internetbankas vai "Smart-ID" versija, vai zvanot pa tālruni 8989, kā vakcinācijas vietu norādot kādu no vakcinācijas centriem.

Ierodoties uz vakcināciju, pusaudzim jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments - pase vai ID karte. Ja jaunietim nav pases vai ID, tad jādodas uz vakcināciju ar likumisko pārstāvi.

Vakcinācija pret Covid-19 12 līdz 15 gadus veciem pusaudžiem notiks tikai ar "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu. Piesakoties, svarīgi pārliecināties, ka izvēlētajā vakcinācijas punktā ir pieejama šī tipa vakcīna. Tās ir pieejamas liela mēroga vakcinācijas centros un citās ārstniecības iestādēs vai ģimeņu ārstu praksēs.


Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē