No šodienas restorāni varēs apkalpot iekštelpās un darbu atsāks bērnu atrakcijas ārā 1

No šodienas restorāni varēs apkalpot iekštelpās un darbu atsāks bērnu atrakcijas ārā, paredz pagājušajā nedēļā valdībā lemtais. No šodienas ēdināšanas pakalpojumi iekštelpās būs pieejami personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, pārslimojušas Covid-19, vai kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina, ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu un tas ir negatīvs, vai sešu stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs, kā arī šīs personas pavadošie bērni vecumā līdz 11 gadiem bez sertifikātiem.

Vienlaikus prasība par derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu attieksies arī uz personālu, kas ēdināšanas iestādes iekštelpā apkalpos klientus.

Savukārt attiecībā uz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu ārā jeb terasēs, uz apkalpojošo personālu neattieksies prasība par derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi varēs apkalpot klientus klātienē, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības, proti, atļaujot pie viena galdiņa atrasties līdz četrām pilngadīgām personām no divām mājsaimniecībām, neskaitot bērnus. Pie galdiņa nevarēs atrasties vairāk nekā desmit personu.

Tāpat ēdinātājiem iekštelpās būs jānodrošina vismaz divu metru attālums starp pie dažādiem galdiņiem sēdošām personām. Galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam būs jāizsniedz individuāli, bet pēc katras ēdienreizes galdiņus jādezinficē.

Tāpat no šodienas būs pieejamas bērnu atrakcijas un izklaides parki ārā, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos. Atrakciju pakalpojumus ārā varēs sniegt, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Interese

Vēlējos Bauskā apmeklēt pasākumu, bet par cik neesmu vakcinēta, vajadzētu ātro covid testu, kurš ir derīgs 6h un pašlaik vēl atmaksāts. Tikai problēma, ieejot laboratorijas majas lapā tieši šādu testu Bauskā veikt nepiedāvā. Tuvākais punkt Jelgava. Tā tad, aizbraucot turp- atpakaļ beigās tā īsti uz pasākumu nepaspēju, vai pus koncerta vidū jāiet laukā.

pirms 19 dienām, 2021.07.07 12:04

Latvijā un pasaulē