Nodokļu nemaksātāji varēs saņemt tikai ģimenes ārsta aprūpi, neatliekamo palīdzību un ārstēšanu dažu slimību gadījumā 11

Pēc veselības aprūpes reformām sociālo iemaksu nemaksātāji Latvijā varēs saņemt tikai ģimenes ārsta aprūpi, neatliekamo palīdzību un ārstēšanu dažu slimību gadījumā, liecina Veselības ministrijas (VM) šodien publiskotā informācija par precīziem valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu groziem nodokļu maksātājiem un nemaksātājiem.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, pilnu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu grozu saņems personas, kas veic sociālās iemaksas un pacientu grupas, kuras būs atbrīvotas no šo iemaksu veikšanas, piemēram, bērni līdz 18 gadu vecumam, pensionāri, Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrējušies bezdarbnieki, trūcīgās personas un citas grupas, kuru precīzs saraksts tiks definēts likumā.

Ņemot vērā, ka noteiktās nodarbinātības jomās strādājošie, piemēram, mikrouzņēmumi, individuālie komersanti, autoratlīdzību saņēmēji un citi, nav sociālo iemaksu maksātāji, tiks paredzēta iespēja viņiem, veicot noteiktu ikmēneša maksājumu, saņemt pilno valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu grozu.

Patlaban vēl nav precīzi definēts šāda maksājuma iespējamais apjoms un par to vēl tiks diskutēts, atzīmē VM. Politiķi ir izteikušies, ka tie varētu būt 10 līdz 20 eiro mēnesī.

Pilnajā valsts apmaksāto pakalpojumu grozā ietilpst primārā veselības aprūpe jeb ģimenes ārsta aprūpe, kā arī bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības pakalpojumi, ārstu speciālistu sniegtā aprūpe, medicīniskā aprūpe mājās pie noteiktām indikācijām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pakalpojums, palīdzība Steidzamās medicīniskās palīdzības punktos, diagnostiskie izmeklējumi, ārstniecība dienas stacionārā, stacionārā aprūpe, proti, neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcās, observācijas gultas, plānveida stacionārā palīdzība, neatliekamā medicīniskā palīdzība ambulatori slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kā arī valsts kompensējamie medikamenti un medicīniskā rehabilitācija.

Savukārt tās personas, kuras nebūs sociālo iemaksu veicēji, būs atbrīvotas no šo iemaksu veikšanas vai nebūs veikušas noteiktā ikmēneša maksājumu, būs tiesīgas saņemt pamata veselības aprūpes pakalpojumu klāstu - ģimenes ārsta aprūpi, NMPD pakalpojumus, palīdzību Steidzamās medicīniskās palīdzības punktos, valsts kompensējamos medikamentus tikai pie atsevišķām diagnozēm, neatliekamo medicīnisko palīdzību slimnīcā, ārstēšanu noteiktu slimību gadījumā, piemēram, onkoloģijā, noteiktās infekcijas slimībās, psihiatrijā, kā arī grūtnieču aprūpi.

Pārējie veselības aprūpes pakalpojumi personām, kuras nebūs veikušas sociālās iemaksas vai nebūs veikušas noteikto ikmēneša maksājumu, būs pieejami ārstniecības iestādēs atbilstoši iestāžu maksas pakalpojumu cenrādim, skaidro VM.

Kā ziņots, koalīcijas partneri panākuši vienošanos par sociālo iemaksu pieaugumu, savukārt par lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes progresivitāti diskusijas vēl turpināsies, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Sociālās iemaksas iecerēts celt, lai palielinātu veselības aprūpes finansējumu. Paredzēts, ka sociālās iemaksas solidāri - pa pus procentpunktam - pieaugs gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Savukārt nodokļu nemaksātājiem varētu būt noteikts speciāls maksājums.

Attiecībā uz IIN progresivitāti koalīcijas partneri vēl sagaida Finanšu ministrijas aprēķinus, lai turpinātu diskusijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Spoks

Dievs palidz, velns prasa samaksu par palidzibu. Ja jau Velnam jadod nauda tad vai tad vinsh palidz ? Sanak ka labs klients ir tas kursh slimo un atgriezas ar naudu .... Ka cilveki vispar kaut kam vel tic ???

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 12:14

Dukss

Teorētiski var būt kaut kas būtu pareizi ,bet realitātē.... kā 100gudrie dunduki to domā norealizēt !?
Pirms ārsta apmeklējuma vispirms pieraksties rindā uz VID,lai dabūtu izziņu ka esi maksājios nodokļus pēdejos 6mēnešus?! Kas būs tas slieksnis -pie kura skaitīsies,kad nodokļi tiek maksāti! VID jau tagad nevar piekļut ,jo uz pusi samazināts klientu konsultantu skaits,tad kas notiks ja ieviesis šo bardaku. Tak nevar uztaisit,ka civilizētās valstīs, kur ir jāpērk veselības apdrošināšana un basta! Nekādu problēmu ar uzskaiti. Bet redz tur pēc tās naudas nevar izmuģīt visādam"veicināšanas aģentūram" unnevajag 100 ierēdņus administrēšanai . Kāpēc auto civiltiesisko apdrošināšanu varēja ieviest piespiedu kārtā,bet redz veselības apdrošināšanu nevar!

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 17:50

Nodokļu nemaksātāja

Tad tagad mammas vai tēti, kuri audzina, pieskata, skolo paši savus bērnus un līdz ar to nevar strādāt un ir NODOKĻU NEMAKSĀTĀJI - būs tādi kā noziedznieki, kuriem nepienākas veselības aprūpe kā visiem normālajiem!? "Vakars uz ezeru" ar vien lielāks mūsu valstī!

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 19:26

RP

Lai sakārtotu mūsu Valsti, jau pašā sākumā vajadzēja visās jomās vien pārņemt citu valstu pieredzi, lai nav jāizgudro velosipēds no jauna. Visas ''augšas'' braukā šurpu turpu pieredzes apmaiņā par nodokļu maksātāju naudu, bet tā ''pieredze'' netiek īstenota kopš LV brīvības atgūšanas.

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 19:50

OME

Ejot uz rentgenu,pie acu ārsta u.t.t.man nebūs jāmaksā.Nesmīdiniet,būs jāmaksā pie visiem speciālistiem.Rindas mazinās piesaistot speciālistus.Kur viņi ir.Kādēļ līdz šim nepiesaistīja,tādēļ,ka nav.Dzīvītes vietā pēkšņi strādās vēl tŗīs.Visu laiku muld un mēs tik klausāmies kā AUNI.

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 21:06

super

OME vārds vietā ,kā āmurs uz naglas!Redz mēs esam tik tiešām aitas kuras tik cērp un čērp bez gala,nolasīs pēdējo centu no maka,ka tik lieks grasis pie dvēseles nebūtu,visu varenie,tak ar iet baznīcā,vai tik tiešām kauns nemaz NAV?!

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 17:03

Koks

Valdībai ir jātic,un tā mēs ticam jau 20 gadus.

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 21:32

:)

Un maksājot nodokļus mēs jau tagad saņemam valsts apmaksātu aprūpi - ar iespēju tikt pie daudziem izmeklējumiem vai operācijām, kuras vajag tagad - pēc gada... Bingo, sistēma strādā....
Nevar saprast vai valsts pārvaldē strādā daudz "īpaši apdāvinātie" vai to varētu nosaukt par noziedzīgu attieksmi pret saviem esošajiem nodokļu maksātājiem....

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 09:14

kukainis

Būtu vēl "taisnīgāk", ja neļautu ārzemēs nopelnīto naudu sūtīt uz Latviju un te tērēt. Tad gan Latvija būtu dimbā!!! Ko darītu tie Latvijas iedzīvotāji, kuri tikai radu nopelnītajam ārzemēs spēj šeit kaut kā savilkt galus. Un tādu Latvijā nav mazums...

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 11:57

ārds

Tur taisnība! Pats atrodos tālu, sūtu naudu savai Dzīvesbiedrenei un meitai, bet bij jādomā, kā lai aizsūtīto naudu Dzīvesbiedrenei neapliek ar IIN. Izskatās, ka labi nebūs LPSR! Visu laiku jādzird no valdības: "Paaugstināsim nodokļus, sodīsim, nav naudas"

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 16:40

$$$

Pirms dažām dienām parakstīju līgumu ar veselības apdrošināšanas kompāniju HUMANA (ASV). Pie visai pieticīgiem ienākumiem (esmu pensijas vecumā, dzīvoju un strādāju šeit tikai 15 gadus), pat ir paredzēta neatliekamās palīdzības atmaksa citās valstīs. Tātad, ja Latvijā man ārsts izdod rēķinu par samaksātu pakalpojumu, tad šī apdrošināšanas kompānija atgriež iztērēto naudiņu manā kontā.

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 14:22

Latvijā un pasaulē