Nokrišņu daudzums augustā daļā valsts pārsniedzis normu

Lielākais sausums Latvijā turpinās valsts vidienē, tajā skaitā Bauskā un Rīgā, savukārt visvairāk nokrišņu pēdējā mēnesī bijis Kurzemē, Ziemeļvidzemē un Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Visbagātīgāk augustā lijis Ainažos, kur mēneša nokrišņu summa sasniegusi 135 milimetrus jeb 177 procentus no normas. Vairāk nekā 100 milimetru nokrišņu, kas atbilst vairāk nekā simts litriem ūdens kvadrātmetrā, augustā reģistrēts arī Valkā, Ventspils novada Irbenē un Līvānu novada Rožupē.

Mēneša nokrišņu norma augustā pārsniegta arī Liepājā, Ventspilī, Kolkā, Talsu apkaimē, Daugavpilī un Rēzeknē. Šajās pilsētās lietus summa augustā sasniegusi 84 – 99 milimetrus jeb 110 – 140 procentu no daudzu gadu vidējā lieluma.

Vismazākais nokrišņu daudzums augustā reģistrēts Zemgalē un Vidzemes dienvidrietumu daļā. Bauskā, Staļģenē, Skrīveros, Zvejniekciemā un Rīgas centrā pagājušajā mēnesī bijis tikai 31 – 32 milimetri nokrišņu jeb mazāk nekā puse no normas.

No maija līdz jūlijam teju visā valstī nokrišņu bija maz, sausumu veicināja arī karstums.
Gaisa temperatūra augustā piekto mēnesi pēc kārtas pārsniedza normu, mēneša vidējā gaisa temperatūra bija nepilnus divus grādus virs 1981. – 2010. gada rādītāja.

Kalendārās vasaras vidējā gaisa temperatūra bija aptuveni +18 grādu, nedaudz atpaliekot no rekordkarstās 2010. gada vasaras, kad jūnija, jūlija un augusta vidējā temperatūra sasniedza +18,4 grādus.

Atbilstoši Pasaules Meteoroloģijas organizācijas vadlīnijām par normu uzskata 1981. – 2010. gada vidējo rādītāju.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē