Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai «Gaismas ceļš»

Sestdien Kolkā noslēdzās akcija „Gaismas ceļš”, kuras gaitā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija “Gaismas ceļš” sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20.jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkas ragā, informē Zanda Kočāne, sabiedrisko attiecību speciāliste.

Uzsākot skrējienu Krāslavā, starts tika dots divām komandām – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis, kuras, izgaismojot sev ceļu ar lāpu, devās pretī viena otrai, katra pa savu Latvijas pusi, lai satiktos Kolkas ragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. Gaismas ceļā devās 87 vienības, kuras savstarpēji nododot stafeti, veica šo atbildīgo uzdevumu. Ziemeļaustrumu komanda sastāvēja no 46 vienībām, savukārt, Dienvidrietenis no 41 vienības, veicot gan īsākas, gan maratona cienīgas distances.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīja „Gaismas ceļa vēstneši”, kas kopā ar akcijas dalībniekiem iededza ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu. Skrējiena „Gaismas ceļš” noslēguma pasākumā Kolkas ragā, lai Saulgriežos iedegtu ugunskuru, apvienojot Ziemeļaustreņa un Dienvidrieteņa Gaismas lāpās nesto uguni.

Kā portāls bauskasdzive.lv informējis jau iepriekš, „Gaismas ceļš” 17. un 18.jūnijā vijās arī pa Vecumnieku, Bauskas un Rundāles novadiem pierobežā. Ugunskuri tika aizdegti Kurmenē, Skaistkalnē, Jaunsaulē, Ceraukstes pagasta Lejeniekos, Rundāles novada Saulainē un Svitenē.

„Akcija „Gaismas ceļš” nav tikai stāsts par pieveikto distanci, tas ir stāsts par ceļā satikto cilvēku sirsnību Latvijā, Latvijas mīlestību un kopīgā spēka apzināšanos. Tas pierādījās jau pēc pāris veiktajām distancēm. Es gribu teikt lielu paldies ik vienam, kas piedalījās – skrējējiem, pierobežas pašvaldībām un Gaismas ceļa vēstnešiem. Šajās dienās mēs kopīgi piedzīvojām daudzus emocionāli pacilājošus mirkļus un tas bija iespējams, tikai pateicoties katra individuālajai iesaistei. Es ļoti izjutu to, kā katra atsevišķi paveiktais un radītais veido lielo kopumu – „Gaismas ceļu””, stāsta ceļa „1836” koordinatore Inese Krūze.

Pasākums tapis, sadarbojoties biedrībai „1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē