OECD ģenerālsekretārs: pašvaldībām nevajadzētu iesaistīties uzņēmējdarbībā

Pašvaldībām nevajadzētu iesaistīties uzņēmējdarbībā, 15. septembrī 2017. gada Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pārskata par Latvijas ekonomiku prezentācijā sacīja OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurrija.

Viņš uzsvēra, ka publiskais sektors ir labāks regulators nekā biznesa organizators, tāpēc ir pamatoti valstiskā līmenī uzņēmējdarbību atstāt privātā sektora rokās.

A. Gurrija pauda, ka publiskajam sektoram kā regulatoram jānodrošina konkurence un vienādas iespējas, savukārt, kad publiskā pārvalde iesaistās uzņēmējdarbībā, tas nebeidzas labi. «Ir ļoti grūti mēram kļūt par uzņēmēju. Uzņēmējs var kļūt par mēru,» sacīja OECD ģenerālsekretārs, akcentējot, ka ir regulators un regulējamais – valstij nevajadzētu būt abiem.

Jau ziņots, ka piektdien publiskots pirmais OECD ekonomikas pārskats kopš Latvijas pievienošanās organizācijai. Tostarp OECD paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam līdz 4,3%.

2015. gada sākumā tika publicēts pirmais OECD ekonomikas pārskats par Latviju, kurā tika uzsvērts, ka Latvijas ekonomikas transformācija un ekonomiskā konverģence kopš 90. gadiem ir bijusi ļoti iespaidīga. Toreiz OECD norādīja, ka Latvijai priekšā ir vēl daudz izaicinājumu, piemēram, jāmazina augstais sociālās nevienlīdzības līmenis un nabadzības riskam pakļauto skaits. Jāturpina arī strukturālo reformu īstenošana, lai novērstu šķēršļus, kas kavē Latvijas uzņēmumu produktivitātes pieaugumu un Latvijas ekonomikas ilgtspējas konverģenci ar attīstītajām Eiropas valstīm.

Latvija kļuva par 35. OECD dalībvalsti 2016. gada 1. jūlijā.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē