Oktobra beigās notiks kārtējā pāreja uz ziemas laiku

Svētdien, 29. oktobrī, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņi jānoregulē vienu stundu atpakaļ.

Pulksteņi svētdienas naktī pulksten 4 jāpārliek uz ziemas laiku, informē Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Datoriem, elektroniskajiem laikrāžiem, mobilajiem telefoniem pāreja uz vasaras un ziemas laiku lielākoties ir iepriekš ieprogrammēta un notiek automātiski. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā em.gov.lv. Transporta grafika izmaiņas laika pārejas dēļ jāpārbauda satiksmes mezglu un operatoru mājaslapās. Pareizu laiku var uzzināt interneta vietnēs pareizslaiks.lv, time.is/lv, worldtimeserver.com, timeanddate.com.

Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2018. gada 25. martā. Latvijā vasaras laiks gadalaika gaišākajos mēnešos pirmo reizi tika noteikts 1981. gadā, lai lietderīgāk izmantotu dienas gaismu. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 1010 «Par pāreju uz vasaras laiku». Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā pulksten 3 naktī, noregulējot pulksteņus vienu stundu uz priekšu un oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4 naktī – vienu stundu atpakaļ. Vasaras un ziemas laiku izmanto visā Eiropā, Amerikā un citviet pasaulē. Eiropas Savienības direktīva noteic vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām dalībvalstīm.


Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē