Olimpiešiem vakcīnas sola aprīlī vai maijā

No 23. jūlija līdz 8. augustam Tokijā notiks pārceltās 2020. gada Olimpiskās spēles. Aktuāls kļūst jautājums par sportistu vakcināciju. Plāni liecina, ka līdz spēlēm sportisti vakcīnas varētu saņemt, bet kā būs ar tiem, kuri vēl tikai cīnās par savu vietu olimpiādē?

Starptautiskā Olimpiskā komiteja aicina pievērst uzmanību sportistu vakcinācijai. Bijušais Starptautiskās Olimpiskās komitejas viceprezidents, bijušais peldētājs Ričards Paunds uzskata, ka sportistiem vajadzētu būt priviliģētiem, lai saņemtu vakcīnu. Tomēr pašreizējais Starptautiskās Olimpiskās komitejas vadītājs Tomass Bahs ir teicis, ka atlēts varēs izvēlēties lietot vai nelietot vakcīnu – tas neliegšot piedalīties olimpiādē.

Arī Latvijā potenciālie olimpieši pašlaik nav vakcinācijas prioritāšu sarakstos. «Vakcinācija vispirms ir paredzēta prioritārajām grupām. Pamatojoties uz gaidāmo vakcīnu piegāžu plānu, uz aprīli un maiju varētu sākt vakcināciju nozaru pieteiktajiem prioritārajiem darbiniekiem. Izglītības un zinātnes ministrijas lokā šie sportisti, kas ir potenciālie olimpisko spēļu dalībnieki, varētu būt vieni no prioritāri vakcinējamajiem, ja vakcinācijas apjoma piegādes notiek kā plānots. Jautājumu skatīja arī Saeimas sporta komisijā. Latvijas Olimpiskā komiteja skaidroja – pašlaik noteikts, ka obligāti ir jābūt vakcinētiem sportistiem, lai varētu piedalīties starptautiskajās sacensībās. Ir jābūt testiem. Tomēr viņi varētu būt nozaru prioritārajās grupās, kas varētu dot iespēju līdz olimpiādei būt vakcinētiem, ja viņi to vēlas,» informē Veselības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Pašlaik diezgan drošs par dalību Olimpiskajās spēlēs varētu būt soļotājs Ruslans Smolonskis, kas savulaik sporta gaitas sāka Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā, bet tagad pārstāv Ventspili. Par iespēju startēt olimpiādē maijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā cīnīsies tekvondistes māsas  Inese un Jolanta Tarvidas, kas trenējas Vācijā. Cerības nav atmetis daudzcīņnieks no Vecumnieku novada Reinis Krēgers, kurš trenējas Čehijā. Savi plāni uz pavasari ir soļotājam Raivo Saulgriezim, kas gan pašlaik pārstāv Jēkabpili. Uz Olimpiskajām spēlēm gatavojas arī stenda šāvējs no Iecavas novada Dainis Upelnieks – viņš veiksmīgi startēja stenda šaušanā Brazīlijas Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Jācer, ka šogad nebūs tādu pandēmijas ierobežojumu, kas liegs mūsu sportistiem cīnīties par vietu Latvijas izlases sastāvā Tokijā.  

Tokijas Olimpiskās spēles plānotas no 23. jūlija līdz 8. augustam, bet Paraolimpiskās spēles – no 24. augusta.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē