Pagājušajā nedēļā konstatēti pieci pārkāpumi augu aizsardzības līdzekļu lietošanā 3

Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori pagājušajā darba nedēļā konstatējuši piecus pārkāpumus augu aizsardzības līdzekļu lietošanā, aģentūru LETA informēja dienestā.

Divos gadījumos konstatēts, ka nav precīzi veikta uzskaite par iegādātajiem un izlietotajiem augu aizsardzības līdzekļiem, kā arī vēl divos gadījumos augu aizsardzības līdzekļi lietoti neievērojot noteikto aizsargjoslu no ūdensobjekta.

Savukārt vienā gadījumā VAAD inspektori konstatējuši, ka lietots Latvijā nereģistrēts augu aizsardzības līdzeklis.

Kopumā nedēļas laikā VAAD inspektori Latvijā veikuši 147 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudes, tostarp dienests saņēmis vienu iedzīvotāju ziņojumu. Pārbaužu ietvaros ņemti 13 augu paraugi.

VAAD ir valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zaļais

Nu tad beidzot sākuši kustēties.Šie vēl tikai ziediņi tā ka darba vēl būs pilnas rokas.Ardievu budžu ērai.

pirms 14 dienām, 2021.07.20 18:28

Plusus

sev pielikt proti, bet komatus salikt gan neproti.

pirms 13 dienām, 2021.07.21 10:49

fakts

Tāpat kā nav iespējams nebērt atkritumus mežos, grāvjos, tāpat nav iespējams ievērot indēšanas noteikumus.

pirms 12 dienām, 2021.07.22 09:37

Latvijā un pasaulē