Pakrojas muiža turpina pārsteigt; krāšņas puķu kompozīcijas un gigantiskas skulpūras ziedu festivālā «Sapnis vasaras naktī» 7

Lielākais muižas komplekss Lietuvā turpina pārsteigt – šovasar šeit tiek organizēts līdz šim vēl nebijis festivāls. No šodienas, 29. jūnija, līdz pirmajām salnām Pakrojas muiža kļūs par dzīvīgāko vietu ne tikai Lietuvā, bet arī Eiropā – šeit ziedu festivāls «Sapnis vasaras naktī» uzplauks ar ziedu paklājiem, krāšņām kompozīcijām un skaistumaugu skulptūrām.

Ziedu festivāli pasaulē nav jaunums, tādu netrūkst Āzijas valstīs, Dienvidamerikā, Eiropā zināmākais norisinās Holandē, taču šādā izpildījumā kā Pakrojā Eiropā tas būs pirmais.

Pakrojas muižas pārstāvis Justs Piliponis intervijā Lietuvas Televīzijai apgalvoja, ka Eiropā nekas līdzīgs nav atrodams. «Ik vasaru muižā ierodas ļoti daudz cilvēku, te tiek rīkotas kāzu fotosesijas un citi pasākumi, turklāt šis ir arī krāšņākais puķu ziedēšanas laiks. Šo visu saliekot kopā, dzima ideja par festivālu, kuram izvēlēti Viljama Šekspīra lugas «Sapnis vasaras naktī» motīvi,» stāsta J. Piliponis.

Līdzās iespaidīgām ziedu kompozīcijām šeit sliesies arī gigantiskas – astoņu metru augstas – skulptūras. Viena no tām būs arī Šekspīra lugas varonis ēzelis. Tās autors lietuviešu tēlnieks Martins Gauba teic, ka līdz šim šādas skulptūras nav veidojis, šis pasūtījums zināmā mērā bijis izaicinājums arī pašam māksliniekam. «Izmēri patiešām ir iespaidīgi. Manā darbnīcā griestu augstums ir četri metri, un tur ietilpa vien ēzeļa kāja,» darba procesu raksturo M. Gauba.

Centrālā festivāla vieta būs mīlestības sala, uz kuru varēs nokļūt caur iespaidīgām ziedu sirdīm. Iecerēts, ka šeit visus mīlniekus sagaidīs priesteris, kas viņiem dos savu svētību.

Uz festivāla skatuves tiks izspēlētas Šekspīra lugas, būs iespēja baudīt gardus ēdienus, darboties parfīma darbnīcā un atklāt mīlas ekstrakta tapšanas noslēpumus, posties senos tērpos, baroneses pavadībā apstaigāt pili, bišu dravu, vilnas velšanas un šūšanas darbnīcu, senās tehnikas muzeju un griezties maģiskos karuseļos. Tas viss, kā sola festivāla rīkotāji, vainagosies ar krāšņām kāzām.

Festivāla programma norisināsies no 29. jūnija visas vasaras garumā līdz pat pirmajām salnām piektdienās, sestdienās, svētdienās, bet muiža un tās teritorija, kur aplūkojamas ziedu skulptūras, būs atvērta arī darbdienās.Pievieno komentāru

Komentāri 7

Justīne

Lietuvieši malači! Tik tiešām izcila ideja, pasakaina vieta un tik ilglaicīga!

pirms gada, 2019.06.29 10:44

Aū, aū

Kas traucē Mežotnes pīlī kaut ko organizēt??? Šobrīd tur ir pamestības un dziļas nabadzības priekšnojautas, bankrots nāk vai?

pirms gada, 2019.07.04 19:37

Biju

Es tur biju. Nu ļoti skaisti. Brauciet baudiet ziedu skaistumu muižas plašumu. Tur tik tiešām ziedēs visu vasaru. Var pat nedaudz pagaidīt lai tā īsti saplaukst samtenisu paklājs. Nemanot pagāja gandrīz visa diena. Ar pavisam vienkāršiem ziediem radīta īsta pasaka.

pirms gada, 2019.07.07 06:40

to biju

tikai aizmirsāt piebilst, ka ieejas biļete pieaugušajam maksā 17 euro.

pirms gada, 2019.07.08 08:46

Biju

Jā aizmirsu gan pateikt par biļetes cenu. Tāpēc iesaku braukt tajos laikos kad ir meistardarbnīcas un teatrālie uzvedumi,. Bet vienalga, tas nekas ka 17 eiro, tāpat ir vērts braukt.

pirms gada, 2019.07.08 16:51

!

No pirmdienas līdz ceturtdienai ieejas maksas ir zemākas

pirms gada, 2019.07.13 14:55

Margots

Stulbi sanāca. Netikām iekšā jo bankas kartes tur nepieņem. Tā kā tikai ar skaidru naudu brauciet. 17 eiras atstājām Latvijas krogā.

pirms gada, 2019.07.27 18:32

Latvijā un pasaulē