Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību Latvijā šogad atzīts Olaines novads 2

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība, informēja VARAM.

15 000 eiro balvu saņēma un 1.vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā ieguva Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā - Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā - Ikšķiles novada pašvaldība.

Visas konkursā piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Starp konkursa finālistēm Olaines novada pašvaldība izcēlusies ar šajā gadā ieguldīto infrastruktūrā un palielināto bērna piedzimšanas pabalstu, kas ir viens no augstākajiem Latvijā, - 300 eiro. Šajā novadā esot arī vislielākais atbalsts bērnu auklēm un maksas ziņā ļoti pieejama interešu un profesionālās ievirzes izglītība. Tāpat Olaines novads espt viena no pašvaldībām ar lielāko bērnu rotaļu laukumu skaitu Latvijā - 79, un šeit tiek ieviestas jaunas atbalsta formas daudzbērnu ģimenēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) uzsver, ka tieši daudzbērnu ģimenes ir tās, kas patlaban un arī nākotnē veicinās Latvijas tautas reālu pastāvēšanu un nacionālo vērtību saglabāšanu. "Tieši tādēļ ir tik būtiski valsts un pašvaldību līmenī rūpēties par to, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejams gan finansiāls, gan arī morāls atbalsts visdažādākajās izteiksmēs, tostarp pieejama infrastruktūra, atvieglojumi ģimenēm dažādiem pakalpojumiem, kvalitatīvas mācību iestādes, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespējas," pauž ministrs.

No visām pašvaldībām, kas šogad piedalījās konkursā, nomināciju "Pašvaldība ar lielāko jaundzimušo skaitu un būtisku atbalstu tiem" saņēma Ķekavas novada pašvaldība, nominācijā "Goda ģimeņu pašvaldība" uzvarēja Madonas novada pašvaldība, bet nominācijā "Pašvaldība ar lielāko izaugsmi" par labāko tika atzīta Līgatnes novada pašvaldība. Atbilstoši konkursa nolikumam katra pašvaldība balvā ieguva 5000 eiro.

Konkursa komisija vērtēšanas laikā izvirzīja arī papildu nominācijas, īpaši izceļot piecas pašvaldības par būtisku ieguldījumu un kopsummā piešķirot tām 21 000 eiro. Alūksnes novada pašvaldība tika atzinīgi novērtēta par programmas "Draudzīga vieta bērnam" attīstību Latvijā, Jēkabpils pilsētas pašvaldība par ieguldījumu darbā ar jauniešiem, Ozolnieku pašvaldība par ieguldījumu jauniešu izaugsmes veidošanā Teteles pamatskolā, Siguldas pašvaldība par inovatīvu pieeju ģimenei draudzīgas vides un iespēju nodrošināšanā, savukārt Jūrmalas pilsētas pašvaldība par ieguldījumu ģimenēm veselīgas un radošas pilsētas attīstībā.

Konkursa atbalstītāja SIA "Jūrmalas Mežaparki" balva 3000 eiro vērtībā jauna rotaļu laukuma iegādei un uzstādīšanai tika piešķirta Ludzas novada pašvaldībai, savukārt "Omniva" simpātijas balvu - 200 atlaižu kodus 99% apmērā sūtījumiem ar pakomātu Baltijā - saņēma Alūksnes novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējais

Par nedraudzīgāko visdrīzāk varētu pasludināt Vecumniekus...

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 14:20

Sieviete

Tieši manas domas, vēl neizlasot Jūsu komentāru.

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 22:26

Latvijā un pasaulē