Par «Vienotības» jauno līderi kļūst Piebalgs 6

Partija «Vienotība» sestdien, 4. jūnijā, ārkārtas kongresā par jauno politiskā spēka priekšsēdētāju ievēlēja bijušo eirokomisāru Andri Piebalgu.

Uz šo amatu kandidēja arī Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, tomēr partijas biedru vairākums ar salīdzinoši nelielu balsu pārsvaru atbalstīja Piebalgu.

Kongresā Piebalgs uzsvēra, ka "Vienotībai" ir no jauna jāatgūst tiesiskuma partijas reputācija, kas neiecietīgi vēršas pret interešu konfliktiem un pret likumu ignorēšanu.
Vērtējot "Vienotības" problēmas, Piebalgs uzsvēra, ka partijai ir jāmainās, ja tā grib saglabāt savu lomu un ietekmi Latvijas politikā. "Mēs nevaram atļauties populismu, publisku netīrās veļas mazgāšanu, partijas kopīgo interešu neievērošanu," uzsvēra politiķis.

Tā vietā, lai bērtu sev uz galvas pelnus, ir jādomā par spēcīgu saikni starp mūsu valsts līmeņa politiķiem, partijas valdi, nodaļām un biedriem, sacīja politiķis. "Nodaļas nav partijas centra reģionālās filiāles. Gluži otrādi - partijas centrs ir nodaļu pārstāvis un palīgs," akcentēja Piebalgs.

Piebalgs izteicās, ka Latvijai jābūt spēcīgai un gudrai valstij, un neviens cits politiskais spēks, izņemot "Vienotību", to nespējot nodrošināt.

Piebalgs dzimis 1957.gadā, augstāko izglītību ieguvis Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Strādājis par fizikas skolotāju, bijis Valmieras 1.vidusskolas direktors, deputāts rajona pašvaldībā. 1988.gadā viņš sācis strādāt Tautas izglītības ministrijā par vecāko speciālistu, bijis tautas izglītības ministrs Ivara Godmaņa valdībā.

No savienības "Latvijas ceļš" Piebalgs tika ievēlēts 5.Saeimā, viņš bija Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs, ieņēma finanšu ministra amatu Māra Gaiļa valdībā, bet demisionēja saistībā ar 1995.gada banku krīzi un nolika arī Saeimas deputāta mandātu.
Pēc tam Piebalgs bija Latvijas vēstnieks Igaunijā, bet kopš 1998.gada viņš strādāja par vēstnieku ES, bija Latvijas iestāšanās ES sarunu vadītāja vietnieks. 2003.gadā Piebalgs tika iecelts par Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku ES jautājumos, vadīja pirmās Latvijas izvirzītās ES komisāres Sandras Kalnietes biroju, bet tad pats kļuva par komisāru.

Piebalgs ES komisāra amatu ieņēma no 2004.gada līdz 2014.gada rudenim. Vispirms viņš pildīja enerģētikas komisāra pienākumus, bet no 2010.gada līdz 2014.gada novembrim bija attīstības komisārs.

Piebalgs iestājās "Vienotībā" 2014.gada septembrī, bet 2014.gada decembrī viņu ievēlēja partijas valdē.

Piebalgs iepriekš paudis, ka pusgada laikā partijas reitingam jāsasniedz 10%, bet nākamā gada pašvaldību vēlēšanās jāiegūst 5% mandātu. Aprīlī intervijā aģentūrai LETA Piebalgs pauda, ka "Vienotība" ir krīzē, bet tā var būt laba iespēja pārdomāt virzienu, kādā partija vēlas iet un kādā veidā to darīt.

Pirms kongresa notikušajās partijas priekšsēdētāja amata kandidātu debatēs Piebalgs uzsvēra nepieciešamību novērst iekšējus strīdus partijā. Lai nepieļautu strīdus partijā, ir svarīgas iekšējās procedūras, kārtība un caurskatāmība - tikai tā var iztikt bez konfliktiem un uzklausīt dažādus viedokļus, pārliecināts Piebalgs. Viņš uzskata, ka situāciju var risināt, arī mainot partijas statūtus, un būtiski, lai partijas biedri justu, ka viņiem ir gan tiesības, gan pienākumi.

Iepriekš politiķis arī apliecināja gatavību kļūt par "Vienotības" premjera amata kandidātu, ja viņš kļūs par partijas līderi.

Līdz šim partijas līdere bija Solvita Āboltiņa, kura šoreiz uz "Vienotības" vadītājas amatu nekandidēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ludis

Pilnīgi pie d..ir.sas kurš tur ir pludiņš vai enkurs... kantoris sevi ir izsmēlis

pirms 5 gadiem, 2016.06.06 17:09

X

Savulaik PSKP šūniņā viņš arī bija līderis. Citi gan dēvēja par tranu. Pats apgalvo,ka padomju iekārtu grāvis no komunistiskās partijas iekšienes un nekādos čekas maisos nav.

pirms 5 gadiem, 2016.06.06 18:05

pensis

tiešām, vai nav vienalga, jo vecā blice turpina darbu. Samainīti priekšnieki, tas nemaz nav darītājs, tikai muldētājs, tāpat skuju taka Vienotībai lieciet ko gribiet, tauta jums vairs netic.

pirms 5 gadiem, 2016.06.06 20:56

vienotības gals

ka nu nav kazai piena, tad nav. patiesībā tajā vienotībā tur vispār nav neviena līdera ar darītspēju...muld, muld, muld....tā gurķa vilkšana jau valsti pa..ļā novedusi

pirms 5 gadiem, 2016.06.07 12:19

jaunas partijas dibinātājs

cien , tauta, aicinu iestāties manis dibinātajā partijā!
Partijas uzdevumi
- muļļāties uz vietas, jo , ej nu zini, ka tik kas slikts nenotiek kaut ko mainot
- runāt gari un gudri, lai mazāk laika darbam. Jo darbs nav zaķis - neaizmuks!
- labs ancuks un smuka kleita - tā ir puse no uzvaras muļķu kaujā

pirms 5 gadiem, 2016.06.07 12:22

Latvijā un pasaulē