Parakstīts līgums par Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanu; jau šogad plāno sākt būvdarbus 3

Rīgā piektdien noslēgts līgums par Ķekavas apvedceļa izbūvi, kas ir Baltijas valstīs pirmais vērienīgais publiskās un privātās partnerības (PPP) projekts ceļu būvniecībā, kas tiks īstenots pēc “projektēt–būvēt –finansēt –uzturēt” modeļa, informē VAS «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļa.

Šis ir arī pirmais projekts Baltijas valstīs, kuram Eiropas Statistikas birojs (Eurostat) ir sniedzis viedokli, ka projekta aktīvi tiek uzskaitīti privātā partnera aktīvu bilancē, neradot nevēlamu ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci un parādu.

Atbilstoši Ķekavas apvedceļa PPP iepirkuma rezultātiem bruto pieejamības maksājuma kopsumma bija EUR 265 729 046,65 (bez PVN). Taču PPP līguma slēgšanas brīdī tā tika precizēta, veicot pārrēķinu atbilstoši iepirkuma nolikumā noteiktajai procedūrai, tostarp atbilstoši PPP līguma slēgšanas brīdī spēkā esošajai starpbanku aizņemšanās likmei (Euribor) un procentu mijmaiņas darījumu likmei. Kā skaidro «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļa, tā rezultātā bruto pieejamības maksājuma kopsumma samazinājās par 15 miljoniem eiro un būs 250 132 500 eiro bez PVN. Šī summa tiks sadalīta ceturkšņu maksājumos un izmaksāta privātajam partnerim 20 gadu laikā pēc tam, kad Ķekavas apvedceļš kļūs pieejams satiksmei, attiecīgi gada griezumā bruto pieejamības maksājuma summa būs 12,53 miljoni eiro bez PVN.

“Ķekavas apvedceļa izbūve būs pirmais nozīmīgais publiskās un privātās partnerības projekts Latvijā, bet noteikti ne pēdējais. Šis projekts ir īpaši svarīgs, ņemot vērā nepieciešamību attīstīt mūsdienīgu ātrgaitas valsts autoceļu tīklu Latvijā, kā tas ir paredzēts mūsu valsts autoceļu ilgtermiņa attīstības stratēģijā līdz 2040. gadam. Jaunais apvedceļš ne tikai uzlabos savienojumu starp Baltijas valstu galvaspilsētām un saīsinās brauciena laiku starp tuvumā esošajām pašvaldībām, bet arī novirzīs satiksmi ap blīvi apdzīvotām vietām un palielinās ceļu satiksmes drošību,” uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Līgumu parakstīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja – Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Ligita Austrupa, VSIA „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un valdes loceklis Gundars Kains, un akciju sabiedrības „Kekava ABT” valdes locekļi – Armands Sviķis un Juris Frīdmanis. Parakstīšanā piedalījās arī AS „Kekava ABT” valdes priekšsēdētājs, TIIC partneris Hugo Espinheira Silveira, kā arī „Nordic Investment bank” (NIB) prezidents Andrē Kūsveks un Eiropas Investīciju bankas (EIB) pārstāve Marina Ismaila. Publiskais partneris šajā projektā ir valsts Satiksmes ministrijas personā, kuras vārdā projektu īsteno VAS „Latvijas Valsts ceļi”.

Līguma parakstīšanas gaitā tika parakstīts partnerības līgums un 14 pielikumi tam.  

No diviem pretendentiem, kuri iesniedza savus labākos un galīgos piedāvājumus, 'Kekava ABT" izvēlēts kā saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums, kam bija arī zemākā cena. Šo personu apvienību ar 80% no kopējā ieguldījuma kontrolē Luksemburgā reģistrēts investīciju fonds TIIC 2 (SCA) SICAR, ko pārvalda TIIC. TIIC ir neatkarīgs infrastruktūras uzņēmums ar birojiem Luksemburgā, Portugālē un Francijā, kas specializējies liela mēroga transporta un sabiedriskās infrastruktūras projektos Eiropā un citviet pasaulē. Kā dažus no piemēriem var minēt Spānijā īstenoto ātrgaitas autoceļu starp Gerediagas un Elorrio pilsētām Spānijas ziemeļos (īstenots pēc tā paša modeļa kā Ķekavas apvedceļš), autoceļa A150 Ecalles–Alix–Barentina  posmu Francijas ziemeļos un citus.

Pa 10% no ieguldījumiem personu apvienībā ir AS "A.C.B." un SIA "Binders".


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Guņča

Māju būvē no pamatiem bet te no vidus! Vajadzēja sākt no vismaz no Ceraukstes uz Bausku un tālāk uz Iecavu. Tranzīts lielāka daļa fūres un arī liela daļa vieglo aizbrauc uz Salaspili un tālāk uz apvedceļu. Ķekava no rīta noslogota un vakarā! Neviens bez vajadzības Rīgas haosā nelien seviški jau tālbraucēji! Nu bet lielie onkuļi kabinetā labāk redz!

pirms 17 dienām, 2021.07.19 10:37

Njā

Vispār jau viss iet pēc plāna - no Rīgas uz robežu.

pirms 16 dienām, 2021.07.20 11:23

josja

Luksemburgā reģistrēts investīciju fonds....B.Nikolājevičs..., M. Sidorovičs.., J. Haimovičs.............

pirms 15 dienām, 2021.07.22 00:26

Latvijā un pasaulē