Pareizticīgo Ziemassvētkos metropolīts Aleksandrs vēl nezaudēt ticību 3

Sestdien pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin šodien, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Pareizticīgo Ziemassvētkos Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs cilvēkiem novēl paļauties uz Dieva žēlsirdību.

Metropolīts norādīja, ka, sagaidot gaišos Kristus piedzimšanas svētkus, baznīca svēto dziedājumu vārdiem aicina garīgā priekā sagaidīt šo dienu un dziļi apjēgt tās nozīmi mūsu dzīvē, jo Kristus piedzimšana 21.gadsimta kristiešiem šķiet noslēpumaina.

Latvijas pareizticīgo baznīcas galva uzsvēra, - tam, ka Dieva iemiesošanās ir neizprotama, nav mūs jāmulsina vai jādzen grūtsirdībā. "Tieši otrādi - mums tam ir stingri un dedzīgi jātic," piebilda metropolīts.

"Dievs ir mūsu patvērums un stiprums, un no kā gan mums baidīties, ko satraukties, ja mēs stingri ticam viņam un nepārtraukti redzam viņa žēlastības dāsnos augļus! Šie augļi ir vienmēr ar mums - Kristus baznīcā, mūsu ģimenēs, mūsu mājās, mūsu ikdienas dzīvē. Cik daudz svētīgās Dieva palīdzības gadījumu, garīgajās lietās vispirms! Cik daudz cilvēku iegūst ticību, bet līdz ar to arī savas eksistences jēgu, garīgo bagātību, veselīgu dzīves veidu," sacīja metropolīts Aleksandrs.

Viņš akcentēja, ka patlaban dzīvojam grūtā laikā, taču Kungs savā dievišķajā mīlestībā neatstāj mūs. Arī pagājušajā gadā mēs vairākkārt priecājāmies par Dieva žēlastību Latvijas Pareizticīgajai baznīcai.

Garīdznieks aicināja arī turpmāk paļauties uz Dieva žēlsirdību un Kristus svētību, kas bagātīgi tiek dota mums svētajā baznīcā un tās noslēpumos. "Ticēsim un lūgsimies, nožēlosim savus grēkus un meklēsim dzīvē vispirmām kārtām Kristu, kurš nācis pasaulē mūsu pestīšanas labad," iedrošināja metropolīts.

"Visu man Dieva uzticēto Vislatvijas draudzi apsveicu Kristus Piedzimšanas svētkos un Jaunajā Dieva labestības gadā!" pauda Pareizticīgo baznīcas vadītājs.

Latvijas pareizticīgos un vecticībniekus Kristus piedzimšanas svētkos apsveicis gan valsts pirmais pāris - Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, gan arī premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Valsts pirmais pāris novēl, lai svētku brīnums aizkustina ikvienu sirdi, ļaujot tajā iemājot ticībai, cerībai un mīlestībai.

Savukārt Ministru prezidents Kučinskis norādījis, ka kristīgajai pasaulei šie svētki ir jauns sākums, pozitīvu emociju un iekšējā miera gūšanas laiks. "Ziemassvētki ir ģimenes svētki gan reliģiskajās tradīcijās, gan sekulārajā vidē, tāpēc tie ir jo īpaši būtiski," uzskata valdības vadītājs. Kučinskis iedzīvotājiem novēl šajā laikā būt starp sev tuvajiem cilvēkiem, izjūtot svētkus kā gada skaistāko periodu, veltot laiku sev, saviem piederīgajiem un savai ticībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jau iemājojies ticībā

Cik labi,ka surogātu starpā patrāpās arī šī pareizā ticība !

pirms 4 gadiem, 2017.01.07 15:18

kristiete

Interesanti gan, Bauskas dzīve publicē pareizticīgo metropolīta uzrunu, bet iepriekš citu konfesiju Ziemassvētkos nebija ne luterāņu, ne katoļu arhibīskapu līdzīgas uzrunas. Uz kuru pusi tad šī avīze stūrē?

pirms 4 gadiem, 2017.01.08 11:55

atejists

Mums prezidents puskrievs - no Pleskavas, pareizticigs. Putins ielika abus, ari Trampu.

pirms 4 gadiem, 2017.01.08 15:53

Latvijā un pasaulē