Pastiprināti veic ziemas dienesta darbus arī uz vietējiem autoceļiem

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) pievērsis pastiprinātu uzmanību arī uz valsts vietējās nozīmes autoceļu braukšanas apstākļiem un uz šiem autoceļiem tiek veikta brauktuves apstrāde ar pretapledojuma materiāliem vai rievošana, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Lai gan normatīvie akti nosaka, ka uz C uzturēšanas klases autoceļiem brauktuves kaisīšana ar pretapledojuma materiālu un rievošana nav normēta, LAU veic brauktuvju apstrādi, lai nodrošinātu satiksmes kustību un ceļa caurbraucamību.

LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Kā ziņots, šorīt situācija uz ceļiem apledojuma dēļ vietām ir katastrofāla - līdz plkst.10 Latvijā policija saņēmusi izsaukumus par 57 negadījumiem. Vairākas galvenās šosejas ir bloķētas vai daļēji bloķētas. Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 13 cilvēki.

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ziemas dienesta darbos šodien iesaistītas 119 tehnikas vienības. Uz valsts nozīmes autoceļiem šorīt daudzviet ir izveidojies "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu, informē LAU.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Vidzemes, Valmieras, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas Rīgas reģionā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem vietējas nozīmes autoceļiem.

Centra reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas 59, Kurzemē - 32, Vidzemes reģionā - 14 un Latgalē - 14 ziemas dienesta automašīnas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē