Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina apgleznotu ģerboņu sienu

Otrdien, 26. jūnijā, Rīgā pie ēkas Torņa ielā 4 atklāta dekoratīvā siena «Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei». Siena ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valstij nozīmīgajā jubilejā, portālu informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Bunkus.
LPS pārstāve stāsta, ka apgleznotā siena ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem tapusi pēc Rīgas domes un LPS iniciatīvas un to apgleznojis starptautiski pazīstamais latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis.

Siena pirmo reizi tika apgleznota 2005. gadā, tomēr, ņemot vērā faktu, ka pa šo laiku ir notikusi Administratīvi teritoriālā reforma un daudzas pašvaldības mainījušas savas administratīvās aprises, Latvijas simtgadē radusies ideja sienas gleznojumu atjaunot ar aktuālajiem pašvaldību ģerboņiem.

«Kompozīciju vainago valsts ģerbonis, zem tā novietots valsts galvaspilsētas Rīgas ģerbonis un savulaik starptautiski atzītās Kurzemes hercogistes galvaspilsētas Jelgavas ģerbonis. Nākamajā rindā izvietoti republikas pilsētu ģerboņi un tiem seko novadu ģerboņi alfabēta secībā,» stāsta J.Bunkus.

Sienas sagatavošanas darbus nodrošināja SIA «Rīgas nami», savukārt katra Latvijas pašvaldība ģerboņu sienas atjaunošanā piedalījās ar līdzfinansējumu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē