Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā 11

Pirmdienas rītā vizītē Latvijā ieradās katoļu pāvests Francisks.
Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas, savukārt vēlāk vērienīgāka pāvesta sagaidīšanas ceremonija notika Pils laukumā pie Rīgas pils. Rīgas pils laukumā, pretī pilij, bija sektors, kur cilvēki varēja klātienē sveikt pāvestu.

Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Valsts prezidenta kancelejā norāda, ka Rīgas pilī plānota arī Vējoņa un viņa ģimenes un pāvesta Franciska divpusējā tikšanās, kas ir ierasta prakse, pāvestam tiekoties ar valsts augstākajām amatpersonām.

Latvijas oficiālā dāvana pāvestam Franciskam būs īpašs Indriķa Hronikas sējums. Tas ir īpašs 1993.gada Indriķa Hronikas izdevums, kas izdots laikā pēc neatkarības atjaunošanas un skaidro mūsu tautas vēsturi - latviešu saknes. Vējonis pāvestam Franciskam ir sarūpējis arī privātu dāvanu. Zinot to, ka pāvests jaunībā bija iemīļojis komponista Sergeja Prokofjeva mūziku, Valsts prezidents pāvestam pasniegs ierakstu CD formātā ar latviešu diriģenta Marisa Jansona interpretāciju par Prokofjeva daiļradi.

Priekšpusdienā plānots ekumēnisks dievkalpojums Rīgas Domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna. Plkst.11.40 pāvests Francisks "papamobilī" dosies uz Sv.Jēkaba katedrāli maršrutā Rīgas Doms - Jēkaba iela - Klostera iela.

Vēlāk pāvests dosies uz Rīgas ostu, no kuras tālāk ar helikopteru dosies uz Aglonu. Ierašanās Aglonā paredzēta plkst.16. Līdz 19.augustam bija paredzēta reģistrēšanās uz Aglonā plānoto dievkalpojumu. Līdz attiecīgajam datumam reģistrējās 32 000 interesentu, taču, redzot, ka attiecīgajā vietā iespējams pulcēties daudz lielākam skaitam cilvēku, uz Aglonu tiek aicināts ikviens, kam ir vēlēšanās, tajā skaitā tie, kuriem nav ielūgumu. Plkst.16.30 Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija.

Jau vēstīts, ka Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs norisinās no 22.septembra līdz 25.septembrim, kuras laikā viņš apmeklēja arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un otrdien apmeklēs Tallinu Igaunijā.

Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Līdz ar to, šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Pirms vizītes Baltijas valstīs pāvests Francisks videouzrunā vēlēja Baltijas valstīm veidot taisnīgas un vienotas sabiedrības.

Pāvests atgādina, ka viņa vizīte sakrīt ar Baltijas valstu neatkarības simtgadi. "Vēlos pagodināt visus tos, kuru pagātnes upuri ir darījuši iespējamas pašreizējās brīvības. Brīvība, kā zinām, ir dārgums, kas nemitīgi jāglabā un kā neizmērojams mantojums jānodod tālāk jaunajām paaudzēm."

"Tumsības, vardarbības un vajāšanu laikos brīvības liesma nenodziest, bet iekvēlina cerību nākotnei, kurā tiks respektēta katram cilvēkam Dieva dotā cieņa un kurā visi jutīsimies aicināti līdzdarboties taisnīgas un brālīgas sabiedrības veidošanā," uzrunā uzsvēris pāvests.

Pāvests Francisks uzsvēris, ka šodien vairāk nekā jebkad agrāk ir vajadzīga solidaritāte un kalpošana kopējam labumam. "Novēlu, lai mana vizīte kļūtu par iedrošinājuma avotu visiem labas gribas cilvēkiem, kuri (...) strādā, lai atvieglotu ciešanas brāļiem un māsām, kas dzīvo trūkumā, un lai visos līmeņos veicinātu vienotību un harmoniju sabiedrībā," aicina pāvests.

"Lai arī nāku kā katoliskās baznīcas gans, vēlos apskaut visus un sniegt miera, labas gribas un nākotnes cerības vēsti," teikts pāvesta uzrunā, "visiem jums apliecinu savu tuvību lūgšanās, un sūtu savu svētību. (...) Lai Dievs jūs svētī!"

Pievieno komentāru

Komentāri 11

apskautais

Lai visi visu cauru dienu varētu kristīgi murgot ar vaļējām acīm,valsts piešķīrusi pat brīvdienu. Vairāk gan tas darīts balsu zvejošanas nolūkā priekšā stāvošajās vēlēšanās.

pirms 2 gadiem, 2018.09.24 11:02

K.S.

...un rīt pamodīsimies svētīti un laimīgi...Ticēsim pasakām!

pirms 2 gadiem, 2018.09.24 11:33

@@@

Laikam neesi bijis pietiekoši lielā nelaimē un bezizejā, kad tas kristiešu Dievs var izrādīties pēdējā instance, kur meklēt palīdzību. Tā pati veselība un tuvinieku dzīvība. Veselības aprūpe mums tāda, paši jau zināt kāda. Zinātne arī nav visspēcīga, kā varētu likties. Tāpēc Dieva Tev var pievajadzēties kā slīcējam salmiņu. Tāpēc nespļauj akā, no kuras būs jādzer. Pāvestu var nepieņemt ( tikai cilvēks), bet ar Dievu uzmanīgi!

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 15:07

AT @@@

Nevienam labāk nepaliks (ne pašam, ne kādam citam), ja tu pa kluso sarunāsies ar vīriņu (nu vai vienalga ko) debesīs un vēl trakāk, ja gaidīsi no tā atbildi vai palīdzību.

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 16:04

Inets

Izbeidz ticēt pasakām.

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 08:36

P

Vai katolis var svētīt luterāni? Esmu Sestās dienas adventists.

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 09:56

> P

Svētīti ir visi garā vājie,tātad arī tu !

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 14:31

zz

tur varēja piedalīties visu konfesiju pārstāvji .

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 15:04

PP

Ir Septītās dienas adventisti.

pirms 2 gadiem, 2018.09.26 14:50

to PP

Nezinu par sektantiem, vai tie varēja piedalīties. Domāju tāds kā Jehovas lieciniekus un Prieka Vēsti vispār cietumā sasēdināt. Putns Krievijā Jehovu aizliedza, pietiek apzagt un apkrāpt cilvēkus. Prieka Vēsti arī vajag aizliegt.

pirms 2 gadiem, 2018.09.26 17:17

Latvijā un pasaulē