Pedagogu minimālo atalgojumu septembrī varētu pacelt par 30 eiro 18

Pedagogu minimālo atalgojumu septembrī varētu pacelt līdz 710 eiro, taču turpmākā pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafika izpilde radot bažas, aģentūrai LETA pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kāris Šadurskis (V).

Šadurskis pauda, ka 2018.gadā ir reāli pedagogu minimālo atalgojumu palielināt no 680 līdz 710 eiro par likmi, pedagogu atalgojuma grafikā noteiktais atalgojuma pieaugums turpmākajos gados ir ievērojams, un tā īstenošanai pusēm būtu jāpilda savas apņemšanās. "No vienas puses pašvaldības kārto savu skolu tīklu, ietaupot līdzekļus, bet no otras - valsts dod adekvātu līdzfinansējumu no valsts budžeta," teica ministrs.

Politiķis uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IMZ) meklēs veidus, kā papildus atbalstīt pašvaldības, kuras ir veikušas reālu skolu tīkla optimizāciju. Šadurska ieskatā, tādējādi radīsies "vilkme citās pašvaldībās" veikt nevis formālus, bet reālus skolu tīkla sakārtošanas darbus.

Iespējams, atbalsta mehānismi varētu tikt iestrādāti tā dēvētajā direktoru fondā, kas ļautu papildu līdzekļiem nonākt izglītības iestādē, teica Šadurskis.

Kā ziņots, daļai pašvaldību tikai formāli sakārtojot skolu tīklu, nākamgad varētu trūkt līdzekļu plānotajam algu palielinājumam visiem pedagogiem, izriet no Šadurska sacītā Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Ministrs atgādināja, ka, valdībā skatot pedagogu atalgojuma pieauguma grafiku, tika panākta vienošanās, ka, skolu tīkla kārtošanas rezultātā ietaupītie līdzekļi tiks virzīti pedagogu atalgojuma celšanai, valstij pretim liekot adekvātu līdzfinansējuma daļu.

"Skatoties uz pašvaldību lēmumiem par skolu tīkla sakārtošanu šogad, redzams, ka reorganizējamo skolu skaits ir pietiekami liels, taču, ja skatās uz situāciju pašvaldībās, tad tās ir ļoti dažādas. Ir situācija, kur vairākās izglītības iestādēs mācību procesa vieta nemainās - skolas tikai juridiski tiek apvienotas zem viena jumta. Rezultātā nav nekāda ietaupījuma," stāstīja politiķis.

Šadurskis pauda, ka "ļoti provizoriskie" aprēķini par reālo finanšu ietaupījumu patlaban liecinot, ka ietaupījums ir apmēram 1,5 miljoni eiro gadā. Taču, kā izriet no ministra teiktā, tas esot par maz, lai varētu palielināt pedagogu atalgojumu.

"Ja valsts no savas puses arī liek pretim 1,5 miljonus eiro, tad ir saprotams, ka ar trim miljoniem nevar realizēt pedagogu atalgojuma pieauguma grafiku," atzina Šadurskis.

Viņš informēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) patlaban skata iespējas, kā papildu dotāciju varētu iedot tām pašvaldībām, kurās skolu tīkla sakārtošana notiek pēc būtības, ar reālu finanšu ietaupījumu.

Kā ziņots, domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju, liecina IZM apkopotā informācija par saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem dibināt, reorganizēt vai likvidēt izglītības iestādes 2018.gadā.

IZM šogad saskaņojusi septiņus pašvaldību lēmumus par izglītības iestāžu reorganizāciju, mainot īstenoto izglītības pakāpi, četrus lēmumus par izglītības iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot, 12 lēmumus par izglītības iestāžu likvidāciju, tās pievienojot citai izglītības iestādei, 14 lēmumus par izglītības iestāžu likvidāciju, kā arī divus lēmumus par izglītības iestāžu dibināšanu. Virkni pašvaldību lēmumus par izmaiņām skolu tīklā 2018.gadā IZM saskaņoja arī pērn un pirms diviem gadiem. Līdz jaunajam mācību gadam izglītības pakāpi mainīs 11 izglītības iestādes.


Pievieno komentāru

Komentāri 18

šausmas

Pacels vai nepacels tāpat streikos un teiks, ka pa maz. Viņiem vienmēr par maz.

pirms 2 gadiem, 2018.04.30 23:45

piekrītu

Pedagogiem vienmēr par maz, bļauj no 90. gadiem , ka par maz, tādi nu nabadziņi, lai brauc uz Angliju pabā gaļu grilēt, nopelnīs vairāk un nebūs jāčīkst.

pirms 2 gadiem, 2018.05.01 20:40

...

Rējējiem vienmēr atradīsies ko apriet - vai tie būtu pedagogi, pašvaldības darbinieki, policisti, mediķi utt.

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 19:17

bubuuuuuu

Pedagogs tā ir diagnoze. Neuzskatu, ka viņiem ir vairāk jāmaksā, drīzāk jāizskata atbilstība vai dažs labs tur var strādāt.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 02:00

fakts

skolotāji pelna diezgan labi, bet čīkstēt viņiem patīk.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 02:15

@@@

Laikam jau skolā uz divniekiem vilkies, ka tā ienīsti skolotājus? Tad jau tev nekas cits neatliek, kā braukt uz Angliju gaļu grilēt. Laba izglītība maksā naudu un pedagogs nav melnstrādnieks, kuram atmest grašus. Par laimi, skolotājiem stiprāka arodbiedrība, kas pietrūkst citām profesijām. Visi burkšķ pa kaktiem, bet neko nedara, lai strādājošo tiesības aizsargātas un algas atbilstošas darbam.

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 10:06

@

No pieredzes saku daža laba ir tāda pedagoģe, kura no skolas būtu jāpadzen.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 02:05

Sanitārs

Arī ''melnstrādnieka'' bērni grib ēst un apģērbties.Ja tev vajadzēs aprūpes centrā noslaucīt dibengalu,neviena skolotāja par grašiem to nedarīs,bet šis ļoti zemu atalgotais darbinieks izdarīs.

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 22:11

...

Zemu atalgotais darbinieks varētu mācīties augstskolā un iet par skolotāju. Bet varbūt skolā slinkoja un nemācījās?

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 22:23

@@@

Nevienam šajā valstī nebūtu jāstrādā par grašiem. Visi darbi vienlīdz godājami, bet nevajadzētu skolotājus ierindot īpaši "apēdamo"skaitā, kā jau zinām : latvietim labākais ēdiens ir otrs latvietis. Un ja kādas skolotājas "'jāpadzen ", lai to vērtē kvalifikācijas komisija, nevis kāds aptracis vecāks. Aizdomas, ka ko Vecumniekiem. Tur ir tādas, kas uzrīko telefonisku filmēšanas spiegošanu klasē, tad metās uz skolu "'apēd skolotāju bez sāls", uzrīko linča tiesu ar direktora palīdzību. Pa to laiku viņu luteklīši apceļ klasesbiedru, ņirgājas, rupji lamājas, pīpē un dzer , rupji lamā skolotāju, uzvedas neadekvāti, jo ir pamatīgi piedzērušies.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 11:43

Patiesība

Un tad Jūs samaksāsiet par mācībām augstskolā,dzīvesvietu..?.Ne visiem vecāki to var nodrošināt.Jā,gulēsiet ar apkaltušiem dibentiņiem bez apkopējiem,sētniekiem,sanitāriem...Es cienu šos smagā darba darītājus ,bet ne Jums to saprast ar savām vairākām izglītībām.

pirms 2 gadiem, 2018.05.02 22:55

 

Kā Jūs domājat, vai pirmsskolā nāk bērniņi kuriem vecāki ir iemācījuši noslaucīt dibentiņu, ēst ar karoti... Jeb pedagogam ar augstāko izglītību obligāti jāmazgā bērnu dupši un jāmaina pamperi...

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 13:19

?

Bet kā skolotāji var mācīt cita bērnus, ja viņi paši savus viena daļa neaudzina zinu reālus piemērus, kur tie bērni pēc "pūt un palaid"...Nav elementāras pieklājības... Ļauni...fuuu

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 02:18

piekrītu

Lielai daļai ir neaudzināti bērni.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 08:10

****

Tāpēc, ka viņi visus spēkus ieliek jūsu bērnu audzināšanā, kurus paši nespējat un negribat mācīt un audzināt. Un iespaids par vairākiem bērniem ir briesmīgs. Fui vecākiem! Kurpnieks bez kurpēm, skolotājam nav laika savam bērnam.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 11:49

+++

No Jūsu rakstītā rodas jautājums. Jūs kuri kritiski uzskatāt, ka pedagoga alga nav jāpaceļ, jo pedagogi neko nedara. Kas JŪSU BĒRNOS ieliek pamatus kulturāli higiēniskās iemaņu apguvei, kulturālas uzvedības prasmes, māca cienīt viens otru, vēl un vēl varētu uzskaitīt, kam vecākiem pēc bērnu radīšanas neatliek laika, un vēl jau pedagogam ir jāsniedz viss iespējamais Jūsu bērniņa vispusīgai psihofizioloģiskai attīstībai? Varbūt laiks padomāt, ka vecāki nav tikai bērna radītāji, bet viņiem ir virkne pienākumi, kuri jāpilda pret bērnu, nevis jāuzkrauj savs mīlulis pedagogiem, un pēc tam skaļi jāaprej cilvēkus, kuri lielāko daļu dienas pavada ar Jūsu bērniņu.

pirms 2 gadiem, 2018.05.03 15:52

@@

no pieredzes arī varu pateikt,ka dažai labai mamzelei to bērnu nemaz nevajzdzētu dzemdēt.Ja jums 500 eiro ir liela alga,tad jau nav par ko uztraukties.Skolā strādāt bez nervu zālēm vairs nevarēs.Visatļautība sit augstu vilni.

pirms 2 gadiem, 2018.05.05 18:55

Latvijā un pasaulē