Pērkona negaisā Zemgalē reģistrētas vēja brāzmas līdz 22 metriem sekundē

Ceturtdienas pievakarē Dobeles meteoroloģisko novērojumu stacijā negaisa mākoņu ietekmē reģistrētas vēja brāzmas līdz 22 metriem sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.
Saskaņā ar AS "Sadales tīkls" elektroapgādes atslēgumu kartes datiem Zemgales dienvidos fiksēti 124 avārijas atslēgumi elektrotīklā. Bojājumus var būt izraisījusi gan vētra, gan zibens spērieni.

LVĢMC izplatījis oranžo brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu daudzviet Latvijā, tai skaitā Rīgā. It īpaši Zemgalē un Vidzemē iespējamas stipras pērkona lietusgāzes un krasas vēja brāzmas līdz 22 metriem sekunde, kā arī krusa.

Pēc sešiem vakarā intensīvākā zibeņošana novērota uz dienvidiem no Rīgas - Iecavas pusē. Saņemtas arī ziņas par krusu.

Jau vēstīts, ka ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu, kas būs gada īsākā nakts, Latviju no rietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tādēļ daudzviet gaidāms pērkona negaiss.

Nokrišņu daudzums vietām pārsniegs 15 milimetru, lokāli iespējama vētra un krusa. No rietumiem ieplūstot vēsumam, gaisa temperatūra piektdienas rītā noslīdēs līdz +9..+14 grādiem.

Piektdien saule mīsies ar mākoņiem, Kurzemē būs mākoņaināks laiks un īslaicīgi līs, dienas otrajā pusē arī daudzviet valsts centrālajā daļā gaidāms īslaicīgs lietus. Dažviet iespējamas pērkona lietusgāzes un krusa.

Pūtīs spēcīgs dienvidrietumu vējš, daudzviet brāzmās līdz 16-21 metram sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra pirmssvētku dienā būs no +15..+16 grādiem Kurzemē līdz +19..+21 grādam valsts austrumos.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē