Personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās un apkalpot 6

Personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrijā (VM) skaidroja, ka joprojām ir personu loks, kas iekštelpās, piemēram, tirdzniecības centros nelieto vispār vai neatbilstoši lieto mutes un deguna aizsegus normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, tādējādi pakļaujot gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās riskam ar Covid-19 infekciju.

"Līdz ar to, lai pēc iespējas novērstu attiecīgu komercdarbību veidu aizliegšanu vai pārlieku ierobežošanu, ir nepieciešams noteikt, ka pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam ir aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kura neievēro pasākuma organizatora vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzēja lūgumu ievērot epidemioloģiskās drošības prasības," atzina VM.

Vienlaikus izmaiņas noteikumos paredz, ka pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam vai ēkas īpašniekam būs jānodrošina, ka iekštelpās netiek ielaistas personas, kuras nelieto mutes un deguna aizsegus vai tos lieto neatbilstošā veidā - neaizsedzot mutes un deguna atveri. Pakalpojuma sniedzējiem būs jānodrošina, ka šādām personām netiek sniegti pakalpojumi.

Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam noteikto pienākumu nepildīšanu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tiks paredzēta administratīvā atbildība. Pašvaldības policija un Valsts policija tiks noteikta par šo administratīvo pārkāpumu procesa veicēju.

Prasība par obligātu sejas maskas lietošanu publiskās iekštelpās stāsies spēkā 19.novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

opsā

beidzot kaut kāda kustība, veikalos varēs redzēt kā met ārā nepaklausīgos vergus ar kājām vai rokām pa priekšu???? Ja visi uzņēmēji pāris mēnešus neskatītu nodokļyus uz valsts kasi, apskatītos kādu dziesmu sāktu dziedāt īpaši apdāvinātā šļupstošā lauku sociālā darbiniece viņķeliene ar savu pamuļķi kariņu komplektā.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.18 19:32

to opsā

Saprotu, ka tevi izmeta un tu stipri sasiti galvu.

pirms mēneša, 2020.11.20 17:41

SPKC

SPKC mājas lapā par maskām:
" Nav pierādījumu, ka veselas personas, valkājot sejas masku sabiedriskās vietās, tiek pasargātas no gaisa pilienu infekcijas, tai skaitā inficēšanās ar Covid-19.
Sejas maskas lietošanas sabiedrībā mērķis ir nevis pasargāt sevi no inficēšanās, bet gan tā ir solidaritātes izpausme, lai no inficēšanās pasargātu apkārtējos."
Tātad maskas vajadzētu nēsāt tikai slimajiem, lai pasargātu sabiedrību.

pirms mēneša, 2020.11.20 18:57

Aha

Un kā var zināt ka neesi slims tajā brīdi. Pieņems sagrābsti, bet simtomi nav, bet esi pārnēsātājs. Tā tad slims, pats to nejusdams vazājies bez maskas un aplipini citus!

pirms mēneša, 2020.11.20 23:49

Maska

Tas, ko Aha teica.
Ja ir tik grūti to masku uzlikt, tad aizsūti uz veikalu kādu citu. Solidaritāte, ne solidaritāte, bet vienkārši uzvelc un beidz pļūtīt.

pirms mēneša, 2020.11.23 15:17

Bacilogs

Diez ja pateiks ka riņķis nāsīs arī pasargā arī tie vergi iespraudīs un staigās.ja tā baidies no baciļiem tupi mājās un aizver ne tikai atveres galvā.vēl jau vajag pateikt ka tas bacilis pa acīm ausīm un citiem caurumiem arī tiek iekšā

pirms mēneša, 2020.12.10 07:35

Latvijā un pasaulē